MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim'den 14 Mayıs Seçimi Açıklaması

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim'den 14 Mayıs Seçimi Açıklaması

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, 14 Mayıs 2023 seçimlerine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlere yönelik Bengü Türk TV'ye açıklamalarda bulunan MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, hasretle bekledikleri 14 Mayıs seçimlerinde, ihanet içerisinde olan zillet ittifakına gereken dersi vereceklerini söyledi.

MHP İSTANBUL İL BAŞKANI SERTEL SELİM'DEN 2023 SEÇİMİNE YÖNELİK DEĞERLENDİRME

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlere yönelik Bengü Türk TV'ye açıklamalarda bulunan MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, ''MHP, dünde bugünde yarında her zaman seçimlere hazırdır. Biz 39 İlçemiz ve 964 Mahallemizde 30 bin sandık görevlisiyle seçimlere hazırız. Büyük Türk Milletinin yüksek teveccühüyle, Cumhur İttifakı'nın 14 Mayıs sabahında tekrar güneşinin doğacağını görecekler. Çok daha güzel bir şekilde olacak.'' dedi.

BAŞKAN SERTEL SELİM: ZİLLET İTTİFAKINA DERSİNİ VERECEĞİZ

Türkiye'nin bekasına yönelik tehditleri bertaraf etmek ve 21. Asrın Türk Asrı olması hedefini gerçekleştirmek için kurulan Cumhur İttifakı'nın, pazarlıklarla kurulan zillet ittifakına 14 Mayıs'ta ders vereceğini belirten MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, ''Cumhur İttifakı, 15 Temmuz'da büyük Türk Milletinin yüksek teveccühüyle Liderlerimiz Sayın Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız ve Adayımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son imzasıyla kurulan bir ittifaktır. Biz pazarlıkla ittifak kurmadık. Bizlerin yolu nettir, dün yaptıklarımız yarın yapacaklarımızın teminatıdır. Seçim gününü hasretle bekliyoruz. Pazarlıkla kurulan, ihanet içerisinde olan zillet ittifakına dersini vermek zorundayız. İlçe Teşkilatlarımıza İyi Parti'den sürekli yoğun katılımlar var. Çünkü İyi Parti'nin ihanet içerisinde olduğunu gören eski dava arkadaşlarımız yuvasına geri dönüyor.'' dedi.

CUMHUR İTTİFAKI, ALTILI MASA VE HDP BİRLİKTELİĞİNİ AŞIP GEÇER

Altılı Masanın HDP ile olan birlikteliğinin yeni olmadığına dikkat çekerek, bu birlikteliğin Kızılelma hedefine kilitlenen Milliyetçi Ülkücü Hareket'i yolundan döndüremeyeceğini belirten MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, ''HDP'nin Altılı Masaya dün destek verdiği gibi yarın da bunlarla beraber yürüyecekler. Cumhur İttifakı bunları aşar, geçer. Biz yolumuza bakacağız. Yürek yüreğe, omuz omuza ittifak paydaşlarımızla siyasete devam edeceğiz. Milliyetçi Ülkücüler olarak, 'Nereye gidiyorsun? diye sorulduğunda 'Kızılelmaya' diyenlerdeniz.'' dedi.

HDP KARARI ANAYASA MAHKEMESİ'NİN TARİHİ BİR AYIBIDIR

HDP'nin Hazine yardımı hesaplarındaki blokeyi kaldıran Anayasa Mahkemesi'ne tepki gösteren MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, ''Anayasa Mahkemesi'nin bir ayıbıdır. Tarih bunu yazacaktır. Anayasa Mahkemesi, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin dediği gibi, adeta HDP'nin bir yan kuruluşu gibi çalışmaktadır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.