MHP'de 3 İlçe Teşkilatı Kapatıldı! İlçe Başkanları Görevden Alındı!

MHP'de 3 İlçe Teşkilatı Kapatıldı! İlçe Başkanları Görevden Alındı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana'nın Karaisalı, Saimbeyli, ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları, yerel seçim çalışmalarında parti disiplinini ihlal ettikleri gerekçesiyle kapatıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Adana iline bağlı Karaisalı, Saimbeyli, ve Yumurtalık ilçe başkanlıklarının yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergiledikleri gerekçesiyle kapatıldığını duyurdu. Aynı sebeple Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'nün başdanışmanlık görevinden alındığını ve merkez disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

MHP İlçe Başkanlıkları Kapatıldı

Yerel seçim çalışmalarında parti disiplinini zedeledikleri belirtilen Karaisalı, Saimbeyli, ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları kapatılarak görevden alındı. Bu adımın, parti içinde disiplini sağlama ve politika uyumunu koruma amacı taşıdığı vurgulandı.

MHP, Adana iline bağlı ilçe başkanlıklarını kapatma ve başdanışmanı görevden alma kararıyla parti içi disiplini koruma ve politika uyumunu sağlama adına önemli bir adım atmış oldu

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.