MHP'li Kalaycı TBMM'de konuştu

MHP'li Kalaycı TBMM'de konuştu

TBMM Genel Kurulunda 2022 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2020 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri düzenlendi. Milliyetçi Hareket Partisi adına MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı konuştu. Kalaycı, döviz kurlarında yaşanan oynaklıkların ekonomik gerçeklerle bağdaşmadığına dikkat çekerek, "Döviz talebini arttıranlar, güvensizlik pompalayanlar kimlerdir" diye sordu

TBMM Genel Kurulunda 2022 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2020 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri düzenlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi adına MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı konuştu.

Kalaycı, döviz kurlarında yaşanan oynaklıkların ekonomik gerçeklerle bağdaşmadığına dikkat çekerek, "Türkiye ekonomisinin bazı yapısal zaafları olsa da, dövizdeki tırmanışın bahanesi değildir, olamayacaktır. Manipülatif, spekülatif işlem yapanlar kimlerdir, hangi sermaye gruplarıdır? Döviz talebini arttıranlar, güvensizlik pompalayanlar kimlerdir, bunlar mutlaka açıklanmalıdır.

Devlet Denetleme Kurulu yapılan incelemenin hızla tamamlanarak, sonuçlarının açıklanmasını bekliyoruz. Türkiye'yi kur, faiz, enflasyon şeytan üçgeninde boğmaya çalışanlar açığa çıkarılmalı, hesap sorulmalıdır.

Türkiye ekonomisi ile ilgili endişe, karamsarlık havası yaymak, kriz ve kaos ortamı oluşturmak için var gücüyle uğraşanlar bulunmaktadır. 

Ekonomiye yönelik yıkıcı söylemler dikkat çekici ve düşündürücüdür. Karanlık bir kampanya yürütülmektedir.

Dönemsel ekonomik ve sosyal sorunlar, rektör atama ve yurt sorununa, hatta salgın, deprem, orman yangınlarına varıncaya kadar her olaydan sokak hareketi çıkarmak için çırpınanların varlığı gerçektir.

Son günlerde de sokakların terörizme teslimini alçakça düşleyenler bulunmaktadır.

Engin bir sağduyuya sahip Türk milleti bugüne kadar tezgâhlanan oyunlara gelmemiş, sokak çağrılarına prim vermemiştir. Daha önce de yaşadığımız üzere, kur ve faiz üzerinden ekonomimize saldıranların neyi amaçladıkları, nereye ulaşmak istedikleri vicdan sahibi her insanımızın malumudur, îşgal girişimiyle yapılamayan, darbe teşebbüsüyle başarılamayan, terör saldırılarıyla ulaşılamayan hain süreç ekonomik saldırılarla, toplumsal hareketlenmelerle tamamlanmak istenmektedir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.