MHP'li Öztürk'ten Sağlık İle İlgili Sevindiren Açıklama Geldi..

MHP'li Öztürk'ten Sağlık İle İlgili Sevindiren Açıklama Geldi..

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Genel Müdür Yardımcısı. Halil Öztürk, son dönemde özellikle Kırıkkale hastanesi ile ilgili şikayetlerden haberdar olduklarını, MHP olarak sorunun çözümü konusunda bakanlığa ve TBMM'ye sık sık gündeme getirdiklerini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk'ün açıklamaları şu şekilde;

''Birçok vatandaşımızın randevu alamadıklarına, özellikle yaşlı hastaların, randevu almadan hastaneye gittiklerinde muayene edilmediklerine dair şikayetlerin çoğaldığına ve bu konuda kendilerine de çok fazla talep geldiğine dikkat çeken MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Doktorlarımızın, hemşirelerimizin, sağlık memurlarımızın ve diğer sağlık çalışanlarımızın ne gibi zor şartlar altında çalıştıklarını gayet iyi biliyoruz. Ancak randevusuz bir şekilde muayene olmak üzere hastanelere başvuran yaşlı ve durumu acil olan hastalarımızın da geri çevrilmemesi en büyük temennimizdir.”

HEM HEKİMLERİMİZİ HEM DE VATANDAŞLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ
“İnsan hayatında en önemli kavram sağlıktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu durumun farkında ve takipçisi olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Bizler bu sorunları, çözümü için her platformda dile getiriyoruz. Ayrıca bizim bakış açımız, hem hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın haklarının korunması, haklı taleplerinin yerine getirilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesinin yanı sıra onlara en iyi çalışma şartlarının sağlanması, hem de sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza en pratik ve en verimli şekilde ulaştırılması yönündedir.”

KARŞILIKLI ANLAYIŞ ŞART
“Tüm bu verimliliğin sağlanması adına gerek sağlık çalışanlarımız gerekse vatandaşlarımız için Bakanlık nezdinde de girişimlerimizi sürdürüyor ve sıkıntıları dile getiriyoruz. Ancak bu süreçte vatandaşlarımızın sağlık çalışanlarımızı anlamaları, iş yüklerini ve stresli çalışma şartlarını göz önüne almalarını rica ediyoruz. Öte yandan başta hekimlerimiz olmak üzere, sağlık çalışanlarımızdan da vatandaşlarımız için daha fedakârca çalışmalarını bekliyoruz,” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.