MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Çay'dan Vatandaşlara Depremzedeler Çağrısı Geldi

MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Çay'dan Vatandaşlara Depremzedeler Çağrısı Geldi

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, deprem bölgelerinden ilçesine gelen depremzedelere anlayışlı ve duyarlı davranılmasına yönelik çağrı yaptı.

Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana acıları paylaşmak ve ihtiyaçları karşılamak için deprem bölgelerine yardım elini uzatan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, deprem bölgelerinden ilçesine gelen depremzedelere anlayışlı ve duyarlı davranılmasına yönelik açıklamalarda bulundu.  

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'NİN TALİMATIYLA HAREKETE GEÇTİLER

Dünyanın en şiddetli depremlerinden birini yaşayan Türkiye'de, merkez üssü Kahramanmaraş olmak üzere 10 ilde etkisi görülen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki deprem için ülkenin tüm kurumları seferber olurken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla oluşturulan MHP Heyeti, MHP Milletvekilleri, MHP'li Belediyeler, MHP ve Ülkü Ocakları Teşkilatları; bir yandan vatandaşların acısını paylaşmak ve yardımcı olmak için deprem bölgelerini ziyaret ederken, bir yandan da depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçmişti. 

BAŞKAN ÇAY DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİNİ UZATTI

Bu kapsamda hareket eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, deprem felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana acıları paylaşmak ve ihtiyaçları karşılamak için deprem bölgelerine yardım elini uzattı. Deprem afetini yaşayan İl ve İlçe Belediye başkanları ile görüşerek, bölgenin ihtiyacı olan malzemeleri tespit eden Başkan Çay, ilk etapta 4 TIR ve bir komyonet dolusu malzemeyi bölgeye gönderdi ve malzemelerin depremzedelere ulaşmasını bizzat kendi eliyle sağladı. Pozantı Kaymakamlığı ile birlikte koordineli olarak yardım seferberliği başlatan Başkan Çay, İlçesinde bulunan su fabrikası ile görüşerek, 78 TIR dolusu suyun deprem bölgesine ulaşmasına yardımcı oldu.

36 bin kişinin üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiği, binlerce kişinin evsiz kaldığı ve artçı depremlerden dolayı hasar görmesede evlerine giremeyen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsılan bölge halkı, çevre il ve ilçelerde barınma imkânı aramak zorunda kalmıştı. Deprem felaketinin ilk yaşandığı andan itibaren deprem bölgesinin yardımına koşan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, bölgesini terkedip ilçesine gelen depremzedelerin içinde bulundukları ruh halini düşünerek, ilçe halkından depremzedelere daha anlayışlı ve daha duyarlı davranmalarını istedi.

BAŞKAN ÇAY'DAN İLÇE HALKINA, DEPREMZEDELER İÇİN DUYARLILIK ÇAĞRISI

Pozantı'ya gelerek geçici de olsa hayatlarını idame ettirmeye çalışan depremzedelere maddi katkının yanı sıra manevi desteğin de verilmesinin önemine dikkat çeken Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, tüm zorlukları birlik beraberlik içerisinde aşacaklarını belirterek, ''Yaşanan asrın felaketi deprem sebebiyle başta Adana, Mersin ve Osmaniye’den göç alan ilçemiz diğer deprem bölgesi illerden de birçok ailenin de sığındığı bir liman olmuştur. Ekonomik ve psikolojik olarak sorunlar yaşayan depremzede vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri var. Kimisi komşumuz oldu, kimisi de trafikte karşımıza çıkabilir. Pozantılı hemşerilerimizden isteğim, özellikle 02-27-31-44-46 ve 80 plakalı araç sürücülerine karşı daha duyarlı ve anlayışlı olmalarıdır." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.