MHP'li Sadir Durmaz'dan Yerel Seçim Yorumu! MHP Belediye Seçimlerine Hazır ve Tek Yürek Oldu!

MHP'li Sadir Durmaz'dan Yerel Seçim Yorumu! MHP Belediye Seçimlerine Hazır ve Tek Yürek Oldu!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Ankara Milletvekili olan Sadir Durmaz, açıklamasında yerel seçimlerin kritik olduğunu ve 5 yıl daha beklenilemeyeceğini belirtti. MHP'nin belediyecilik anlayışına da değindi.

MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Aktaş'ın güven tazeleyerek yeniden seçildiği, Altındağ Belediyesi Dışkapı Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen MHP Altındağ İlçe Teşkilatının 14. Olağan Kongresinde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, seçim dönemi verdikleri söz ve vaatlerin hiçbirini gerçekleştiremeyen belediye başkanlarıyla Türk milletinin kaybedeceği bir 5 yılının daha olmadığını belirterek, belediyelerin Yerel Seçimlerde tekrar Cumhur İttifakı’nın hizmet odaklı, MHP’nin Üretken Belediyecilik anlayışıyla buluşturulması gerektiğini söyledi.

MHP'Lİ SADİR DURMAZ'IN ALTINDAĞ İLÇE KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA

Hepinizin bildiği üzere, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla 9 Ağustos 2023 tarihinde başlattığımız kongrelerimizi, büyük bir coşkuyla, birlik ve beraberlik havasında, parti disiplini içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Bugün de burada, Ankara’nın kalbi Altındağ’da, davasına ve Liderine sadakatle bağlı, ülkücü olmanın şuuruna vakıf, siz değerli hazirunun eşliğinde Altındağ ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz. Cenab-ı Allah hayırlı uğurlu eylesin.

İlhamını, Orhun Yazıtlarında taşlara kazınan Türk Milliyetçiliği anlayışından alan MHP, 1969 tarihi Adana kongresinden bu yana geçen 54 yıllık siyasi ömründe, devletini ve milletini önceleyen siyasi anlayışı nedeniyle nice badireler atlatmış, nice bedeller ödemiştir. Vatan, millet ve mukaddesat uğruna, tabutluklarda yargılanan, işkencelerde sınanan, idam sehpalarında kırılmak istenen ülkücü irade, işkencelere yılmamış, zindanları taş medreseye çevirmiş, toprağa düşen ülkü erleri, binlerce fidan olup yeniden yeşermiştir. Daha güçlü bir Türkiye, daha müreffeh bir millet, daha kudretli bir devlet diyerek çıktıkları yolda, Al bayrağımızı ve üç hilalimizi namus belleyip asla yere düşürmemişlerdir.

Böylesi destansı bir mazinin sahibi olan MHP, her seçim öncesi, Türklük ve Türkiye düşmanlarının hedefinde olmuş, her seçim dönemi üzerine hesap yapanlar hiç bitmemiştir. Biliyorlar ki MHP'yi yenmeden Türk Milletini yenemezler! MHP'yi ele geçirmeden Türk Milletini ele geçiremezler! Çünkü MHP; Türk milletinin sinesinden doğan, milli bekanın yılmaz savunucusu, Türk Milletinin zaptedilemeyecek son kalesidir! Bu nedenledir ki, siyaseti oy uğruna, makam ve koltuk kaygısıyla değil, Türk milletinin âli menfaatleri doğrultusunda yapar. Sayın Genel Başkanımız bu anlayışı “Önce Ülkem ve Milletim” veciz sözü ile hepimizin hafızasına kazımıştır.

MHP, memleketin sorunlarına hamasetle yaklaşmaz, popülist söylemlerle sorunları istismar etmez; ülkemizin gerçeklerini görerek sorunları ortak akıl ve uzlaşmayla çözmeye çalışır. Bizi, diğer siyasi partilerden ayıran temel özellik budur. Çünkü MHP, oy hesabı yapan sıradan bir parti değil, kutlu bir dava hareketidir.

Aziz Türk Milleti, 14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde, Cumhur İttifakı’na güvendiğini ve istikrardan yana tercihini yaptığını demokratik yolla göstermiştir. Kendi aralarında bile anlaşamayan kriz ve kaos masasının boş vaatlerine aldırış etmeyen aziz milletimizin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde de Cumhur İttifakı’nı destekleyerek zilletin yönetemediği belediyeleri tekraren Cumhur İttifakı’nın yönetimine vereceğine inancımız tamdır. Çünkü zillet ittifakının, milletten saklı iş çeviren, birbirlerinden habersiz gizli protokollerle bakanlık paylaşan, şahsi ikballeri için ülkeyi uçuruma sürüklemekten kaçınmayan bir zihniyete sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Genel seçimler sonrası, 6’lı masanın üyelerinden “Allah memleketi korumuş, iyi ki kazanmamışız” itiraflarını sizler de duymuşsunuzdur. Gerçekten de Cenab-ı Allah ülkemizi, siyasi hırsları gözlerini kör eden, ülkeyi, milleti değil de koltuklarını düşünen bu kaos masası oluşumundan korumuş. Bu nedenle ne kadar şükretsek azdır.

Şimdi vakit, “Merkezden Yerele Tek Yürek Olmuş Türkiye” vaktidir. Bunun için; Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağız diye il il mitinglerde gezen, Kendilerine emanet edilen belediyeler afetlerle boğuşurken yüzüstü bırakıp tatil yapmaya giden, 5 yılda bir çivi bile çakamayıp, sosyal medyadan belediye yöneten, Belediye bütçelerinin büyük bir bölümünü reklam ve tanıtıma ayıran, Şeffaf belediyecilik algısıyla ihaleleri canlı veriyoruz deyip, ihalelerin yüzde 80’ini adrese teslim şekilde, doğrudan temin yoluyla yandaşa veren, Sadece bir aileye onlarca ihale verip milyarlar kazandıran, Seçim dönemi verdikleri sözlerin, vaatlerin hiçbirini gerçekleştiremeyen belediye başkanlarıyla milletimizin kaybedeceği bir 5 yıl daha yoktur, olmamalıdır. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin başta olmak üzere diğer büyükşehir belediyeleri, Cumhur İttifakı’nın hizmet odaklı, MHP’nin “Üretken Belediyecilik” anlayışıyla tekrar buluşturulmalı, iş bilmezlerin elinden kurtarılmalıdır.

31 Mart 2024’te yapılacak olan Yerel Seçimlerde; Sayın Genel Başkanımızın özellikle belirttiği gibi; İstikrar ve hizmet için uyumlu bir yerel yönetim şarttır. Hedefimiz, “Yönetimde İstikrar, Daha Güçlü İstikbal”dir. Hedefimiz, “Yeni Yüzyıl, Lider Türkiye, Üretken Belediye”dir. Amacımız, Türk milletine hizmet etmek, yerel yönetimlerdeki zillet beceriksizliğinden milletimizi kurtarmaktır. Bu konuda milletimize olan güvenimiz ve inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin bir kez daha hayırlara vesile olmasını diliyor ilçe başkanlığımızda güven tazeleyen Sayın Emin Sıtkı Aktaş ve yönetimine muvaffakiyetler diliyor, geçmişten bugüne görev almış her bir arkadaşıma teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türk’üm diyene!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.