MHP'de Hareket Yeni Başlıyor...

MHP'de Hareket Yeni Başlıyor...

1 Kasım seçimlerinden sonra milliyetçi Hareket Partisi’nde bir hayli hareketli süreç yaşanmaya başlandı.

Bir taraftan olağanüstü kurultaya gitmek için imza kampanyası, diğer taraftan Genel Başkanlık için adaylar ortaya çıkmaya başladı. 

MHP Genel Merkez yöneticileri bir biri ardına açıklamalar yaparak kongrenin zamanında yıpalacağını, her ne olursa olsun olağanüstü  kongrenin yapılmayacağını belirttiler. 

1 Kasım Seçimlerinden sonra ilk defa bu kadar çok ülkücülükten bahsedilmeye başlandı. Öteden beri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin twitter üzerinden sık sık ülkücülükten bahsettiğini bütün MHP’liler bilir. Genel Başkan yardımcılarının ise bu kadar sık ülkücülükten bahsetmelerini ‘ÜLKÜCÜ İRADE’ sözünün son zamanlarda revaçta olmasına bağlıyorum.  

Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan, Sinan Oğan, Selim Kaptanoğlu, Koray Aydın ve Meral Akşener’den sonra İstanbul kulislerinde Ülkü Ocakları eski Genel Başkanlarından Suat Başaran ismi de dillerde dolaşmaya başladı. Genel Başkan adaylarının çok olması kimsenin gözünü korkutmasın. Eğer mümkünse çok daha fazla aday çıkabilmelidir. Bu ülkücü Hareketin bir gururu olmalıdır. 

Bu arada Milliyetçi Hareket Partisi'nin bazı il ve ilçe teşkilatlarından Sayın Devlet bahçeli'ye bağlılık bildirileri okunmaya başlandı. Bu aslında Şuan ortaya çıkan adayların başarısını gösterir.  

Genel Başkanlarımızı delegeler seçer. Ülkücü Hareket içinde elbette tartışılmalı ve en doğru karar verilmelidir. Ancak, böyle bir yarışta kesinlikle kabalaşmamalı ve hakaret boyutunda bir fiil içinde bulunulmamalıdır. Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı en küçük bir lekeleyici ve rencide edici söz söylenmemesi gerekir. Yıllarca MHP’ye Liderlik yapan Sayın Bahçeli’nin gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Ancak Bu hareketin ileri ivmeler kaydetme zamanı çoktan gelmiş geçmektedir. MHP’nin yeni kadrolara ve heyecanlara ihtiyacı vardır. 

Ülkücü Hareketin samimi ve ülkücü olan kadrolara ihtiyacı vardır. Onun-bunun adamı olmakla ne teşkilatçılık nede ülkücülük olmaktadır. 'Sil baştan' olmaktan bıkmış durumdayız. Ülkücü Hareket içinde var olan yeterli karineye sahip ülküdaşlarımız kesinlikle değerlendirilmelidir. Her samimi ülkücünün belki de hiç kimsede olmayan çok güzel vasıfları vardır. Bu yetenekli ve vasıflı ülküdaşlarımızın Allah vergisi olan olağanüstü yetenekleri tespit edilerek gün yüzüne çıkarılmalıdır. 

Üniversitelerimizde ve devlet kurumlarında çalışan ülkücüler harekete geçirilerek ülkücü hareketin varlığını, dimdik ayakta olduğunu, ilk seçimlerde iktidara gelebileceğini göstermek lazımdır. Psikolojik, sosyolojik, ekonomik vs. bütün kanallar çalıştırılmalı toplumun MHP’ye bakışında bıyık altından bir gülüş değil de iktidara alternatif tek parti olarak görülmesi ve bilinmesini ikame etmek lazımdır. Sanırım MHP'de hareket yeni başlayacak   

Garabey/kapsamhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum