MHP'DEN ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ İÇİN KANUN TEKLİFİ

MHP'DEN ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ İÇİN KANUN TEKLİFİ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölümünün 19.Yıl dönümünde Erciyes Üniversitesinin isminin ‘’Kayseri Alparslan Türkeş Üniversitesi’’ olması için meclise MHP’li milletvekilleri tarafından kanun teklifi verildi.

ORASI ARTIK ‘’KAYSERİ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ’’ OLACAK

Milliyetçi Hareket Partisi kurucu Genel Başkanı Alparslan TÜRKEŞ’in ölüm yıl dönümünde MHP Balıkesir Milletvekili İsmail OK ve MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz TOR tarafından , Erciyes Üniversitesinin isminin ‘’Kayseri Alparslan Türkeş Üniversitesi’’ olarak değiştirilmesi için kanun teklifi meclis başkanlığına sunuldu.

DEVLET ADAMLARININ İSİMLERİ ÜNİVERSİTELERDE YAŞIYOR

Ülkemizde uzun yıllar siyasetin içerisinde yer almış ve ülkesine hizmet etmiş siyasetçilerin isimleri bugün birçok üniversitede yaşamaktadır. Abdullah Gül, Adnan Menderes, Bülent Ecevit, Celal Bayar, İnönü, Necmettin Erbakan, Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Demirel ve Turgut Özal gibi isimlere şimdide Alparslan Türkeş ismi ekleniyor. Türk Asker ve Siyaset Adamı olarak ülkesine uzun yıllar hizmet eden Alparslan Türkeş Başbakan yardımcılığı ve Devlet Bakanlığı görevlerini üstlenmiş, bu süre içerisinde Devlet Planlama Teşkilatı, Devlet İstatistik Kurumu, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü gibi bir çok kurum ve kuruluşları ülkesine kazandırmıştır. Milliyetçi Hareket Partililer için manevi bir değer haline gelen Alparslan Türkeş ülkücüler tarafından Başbuğ diye adlandırılmış ve unutulmaz simaların başında gelmiştir.

OK ‘’DEVLETLER ADLARI KADAR YETİŞTİRDİKLERİ DEVLET ADAMLARI İLE ANILIR VE YAŞARLAR’’
 

Kanun teklifini hazırlayıp meclis başkanlığına sunan milletvekillerinden olan Balıkesir Milletvekili İsmail OK ‘’Üniversiteler yetiştirdikleri öğrencileriyle, devletler de adları kadar yetiştirdikleri devlet adamları ile anılır ve yaşarlar. Büyük devlet adamlarına verilen değerler yeni büyük devlet adamlarının yetişmesine öncülük edecektir. Ülkeye hizmet eden devlet adamalarına gösterilmesi gereken vefa örneği; Şehirlerimizden yetişen devlet adamlarının o şehrin insanları tarafından ömür boyu hatırlanmaları ve gelecek nesillere öncülük edebilmeleri için şehirlerin önemli kuruluşlarına isimleri verilmesidir. Alparslan Türkeş ismi ülkesine üstün hizmetler sağlamış ve aynı zamanda milli fikirlerin ülkeye ve ülke gençliğine sahip olması için ömrünü bir davaya adamış büyük fikir adamıdır’’ dedi.

TOR ‘’ TÜRKEŞ’E OLAN BAĞLILIĞIMIZ VE SADAKATİMİZ HİÇ EKSİLMEDİ’’


Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, Türkeş isminin gönüllerden hiçbir zaman çıkmadığını ve bu ismin artık bir bilim yuvasına verilmesi gerektiğini belirtip sözlerine söyle devam etti ‘’Vefatının üzerinden 19 sene geçmesine rağmen kendisine karşı beslediğimiz sevgi hiç azalmamış, sahip olduğumuz bağlılık ve sadakat hiç eksilmemiştir. Bilinmelidir ki, Türkeş Bey 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. Bu nedenle isminin artık bir üniversite de yaşaması ve bu üniversitenin de baba ocağı olan Kayseri ilindeki Erciyes Üniversitesi isiminin ’Kayseri Alparslan Türkeş Üniversitesi’ olarak değiştirilmesidir’’ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum