MHP'den Ülkücü Hareket'i Yasaklayan Almanya'ya Tepki

MHP'den Ülkücü Hareket'i Yasaklayan Almanya'ya Tepki

MHP, Ülkücü Hareket'in Almanya'da bulunan derneklere yönelik yasaklama kararına sert tepki gösterdi.

lmanya Federal Meclisi'nin aldığı, Ülkücü derneklerin kapatılmasını ve sembollerinin yasaklanmasını öngören kararı kabul etmesine tepki gösteren MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Fransa'dan sonra Almanya'nın Ülkücü Hareket’i durdurmaya yönelik çalışma yapmasının içimizdeki ve dışımızdaki zararlı mihrakların Türk’ün tarihe gömülemeyecek kadar büyük bir millet olduğunun idrakine varamayışlarını gösterdiğini söyledi.

İTİ KOVARSAN SAHİBİ GELİR

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Fransa ve Almanya meclislerine alelacele gelen 'Ülkücü Hareket’i Durduralım' tasarısı göstermiştir ki, Türkiye’de Ülkücü Hareket’e düşmanlık güden kişi ve yapılanmalar, Türk devletinin şahlanışına mani olmak isteyen dış mihrakların piyonudur. Yasadır: İti kovarsın, sahibi gelir.'' dedi.

TAŞ KIRILIR TUNÇ ERİR AMA TÜRKLÜK EBEDİDİR

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Türk’ün tarihe gömülemeyecek kadar büyük bir millet olduğunu idrak edemeyen içimizdeki ve dışımızdaki zararlı mihraklara Türk’ün gücünü gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ucubelere tarihî bir cevap da vermiştir: Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedîdir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum