MHP'li Ayşe Sibel Ersoy'dan Grip Salgını Uyarısı

MHP'li Ayşe Sibel Ersoy'dan Grip Salgını Uyarısı

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, coronavirüs vakaları artarken grip salgınındaki artışa da dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Kış aylarının başlamasıyla Coronavirüs salgınının yanında grip salgınıyla da mücadele edilmesinin önemine dikkat çeken MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, coronavirüs salgınına karşı alınan maske, mesafe ve hijyen tedbirlerinin grip salgınının önlenmesinde de etkili olduğunu söyledi. 

CORONAVİRÜS SALGINI ARTARKEN GRİP SALGINI BAŞ GÖSTERDİ

Coronavirüs vakalarında artış yaşanıldığı bir süreçte kış aylarına girilmesiyle grip salgınının baş gösterdiğine dikkat çeken MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ''2020'nin son çeyreğine girilmesiyle birlikte, mevcut olan Covid-19 salgınına ek grip salgınlarının da görülme sıklığı artmış durumdadır. Covid-19 riskini en aza indirgemek için en önemli koruyucular olan maske, mesafe ve hijyenin grip salgınının önlenmesinde de etkili olduğunu biliyoruz.'' dedi.

CORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE HER YERDE UYULMASI GEREKİR

Coronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine uyularak maske kullanımına özen gösterilmesini isteyen MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, ''Salgının kontrolünün sağlanmasında bize düşen en büyük görev, açık ya da kapalı alan fark etmeksizin, burnu ve ağzı kapatacak şekilde maske kullanımını sağlamak, sosyal mesafeyi bulunduğumuz her yerde uygulamak ve kişisel hijyene özen göstermektir. Tüm vatandaşlarımızın Bilim Kurulunun tavsiyelerini dikkate almaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.