AVRUPA'DAN PAPA'YA VE ERDOĞAN'A SERT TEPKİ !

AVRUPA'DAN PAPA'YA VE ERDOĞAN'A SERT TEPKİ !

Sayın Basın Mensupları,Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal ÇETİN’in

 

“Papa Francesco'nun 1915 olayları için sözde “Soykırım” iddialarına” ilişkin yaptıkları yazılı basın açıklamasını ilginize sunuyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

ATK-Basın Bürosu

 

Papa Francesco'nun “Soykırım” Yalanı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, 1915 olayları için büyük bir yalanın altına imza atarak,  “soykırım” kelimesini kullanmıştır.

Temelde doğruluk ve haklılıktan yana olması gereken bir din adamının, 1915’te yaşanan ve gerçekte Ermeni çetelerinin Osmanlı İmparatorluğuna ettiği ihanet ve Türklere karşı yapmış olduğu katliamları göz ardı ederek, “Soykırım” demesi Hristiyanlık açısından bir talihsizliktir.

Papa Francesco’nun bu iftirası Türk Milletini ve Avrupa’da yaşayan milyonlarca Türkü rencide etmiştir.

Ayrıca Papa Francesco’yu saltanatının simgesi olarak yaptırdığı kaçak saray’ının ilk misafiri olarak ağırlayan Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve Türk milletinin bütün değerlerini tahrip eden AKP hükümetlerinin icraatlarının, Türkiye Cumhuriyetini nasıl bir talihsiz yöneticilere sahip olduğunun net bir görüntüsüdür.

Medeniyetler arası ittifakın eş başkanı Sayın Erdoğan’ın neye hizmet ettiği böylece ortaya çıkmıştır.

Saltanatının devamı için tarafsızlığını bozan ve mecliste ettiği yeminini çiğneyerek kendisine verilmeyen 400 Milletvekilini, fotokopisi için isteyen Sayın Erdoğan’ı, başkanlık hayalleri kurması yerine Cumhurbaşkanı olarak Türk Milletinin aşağılanmasına karşı duyarlı olmaya ve asli görevini yapmaya davet ediyoruz.

Türkiye’miz teröristlerin, soykırımcı iftiracıların, açlığın, adaletsizliğin, işsizliğin, yolsuzluk ve yoksulluğun kıskacına alınmış nefes alamaz hale gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin, milli ve manevi değerlerini tahrip eden, ayaklar altına alan ve aldırtan “AKP zihniyetinden” kurtulması artık milletimizin en temel görevi haline gelmiştir.

İnanıyoruz ki  8 Haziran 2015’te Türk Milleti AKP zilletinden kurtulacak ve bütün değerlerine sahip çıkacak yapılan tahribatı onaracak, Milliyetçi Hareketin iktidarı ile güzel bir sabaha uyanacaktır.

Papa Francesco’yu Türk Milletine karşı bu haksız ve yalan ifadesi sebebiyle kınıyor ve yanlışını düzeltmeye davet ediyoruz.

 

Cemal Çetin

Avrupa Türk Konfederasyon

Genel Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum