Ak Parti'den Flaş Devlet Bahçeli Açıklaması..

Ak Parti'den Flaş Devlet Bahçeli Açıklaması..

Ak Parti'den, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dik duruşunu görmezden gelenlere yönelik manidar davet ve açıklama yapıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz 2016 gecesindeki dik duruşunu ve Hükümete desteğini görmezden gelen medya ve siyasetçilerin varlığını farkeden Ak Parti eski İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Külünk, herkesi MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin işgal eylem planına karşı gerçekleştirdiği stratejik hamleleri yeniden görmeye ve idrak etmeye davet etti. 

MEDYA VE SİYASETÇİLERİN BAHÇELİ'Yİ GÖRMEZDEN GELMESİ HAKKINDA KUŞKULAR

15 Temmuz 2016 FETÖ Hain Darbe Girişiminin tüm detaylarını anlatan medya ve bazı siyasetçilerin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin o karanlık geceyi aydınlatan dik duruşunu aradan 7 yıl geçmesine rağmen hala görmezden gelmesi tartışmalara neden olmuştu. Muhalif kesimin eve kapanıp olayların seyrine göre davranmaya çalıştığı, İkidar tarafındaki siyasetçilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat: 00.24'teki açıklamasına kadar gıkını çıkarmadığı 15 Temmuz 2016 FETÖ Hain Darbe Girişimi gecesinde; ilk açıklamayı yapan liderin Devlet Bahçeli olduğunu, birileri hep görmezden geldi. Devletin tepesinin Ankara dışında olduğu o gece saat: 21.00 civarında Genel Merkez'e gelerek tüm ışıkları yaktırdıkan sonra Türkiye'yi işgale çalışan küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine meydan okuyan Devlet Bahçeli'nin; kalkışmaya karşı direniş için bürokrasiyi yönlendirmesi, Devlete ve seçilmiş Hükümete sahip çıkması, darbenin püskürtülmesi açısından bir kırılma nokasıydı.

SOLAK MEDYAYI ANLADIK AMA CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLEYEN MEDYALARIN BAHÇELİ İLE DERDİ NE?

15 Temmuz 2016 tarihine kadar Ak Parti'ye muhalif olan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin FETÖ Hain Darbe Girişiminden sonra Devletine ve Ak Parti Hükumetine destek vermesini hazmedemeyen Solak Medyanın MHP'ye yönelik karın ağrısı belli ama Cumhur İttifakını destekleyen medyaların MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dik duruşunu görmezden gelme hazımsızlığı anlaşılabilir bir şey değildi. Günümüzde, Cumhur İttifakını desteklediği bilinen medyaların ve siyasetçilerin MHP Lideri Devlet Bahçeli ile derdi ne? MHP ve Bahçeli'nin ön planda oluşunu kabullenmeyip kıskançlık gösterenleri ayrı tutarak kuşkumuzu ifade edelim; Acaba hala Cumhur İttifakının içerisine gizlenmiş Kripto FETÖ'cüler mi var? Sol Cenahtaki muhalifler, FETÖ'cüler ve İyi Parti'deki Sözde Milliyetçilerin derdi küresel oyunları bozan MHP ve Bahçeli'den intikam almak. Cumhur İttifakını desteklediği bilinen medya ve siyasetçilerin MHP Lideri Devlet Bahçeli ile derdinin ne olduğunu çözmek ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti'ye düşer. İşte tam da bu noktada, Ak Parti eski İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Külünk'ten manidar bir açıklama geldi.

AK PARTİLİ METİN KÜLÜNK'TEN DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA MANİDAR AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman hatırlattığı MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz 2016 gecesindeki dik duruşunu ve Hükümete desteğini görmezden gelenlerin varlığını farkeden Ak Parti eski İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Külünk, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Bilge tavra teşekkür ve kendimize bir hatırlatma. İlâ-yı Kelîmetullah için Nizam-ı Âlem ve Adriyatik’ten Çin Seddi’ne Turan Ülküsünün bilgesi Türkiye’nin tam bağımsız millî egemenlik davasının kolbaşısı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz 2016 gecesi kalkışılan işgal eylem planına karşı gerçekleştirdiği stratejik hamleleri yeniden görmeye ve idrak etmeye davet ediyorum herkesi.'' sözleriyle, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dik duruşunu görmezden gelenlere manidar bir hatırlamada bulundu.

METİN KÜLÜNK: MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR BORÇLUYUZ

Türk Dünyasının Birliği ve Türkiye'nin Bağımsızlığı nokasında Ülkücü duruşunu sergileyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye 15 Temmuz'daki dik duruşundan dolayı teşekkür borçlu olduklarını ifade eden Ak Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, ''Sayın Bahçeli’nin ve dava arkadaşlarının o gösterdiği ve bugün dahi üzerinde durduğu tavrı okuduğumuzda, Türkiye’nin geleceğine erişmesi için ne ABD, ne AB, ne de başka bir mevzide yer kapmaya çalışmaksızın, sadece ve sadece kendi yolunda, kendi hattında, Ötüken’den Semerkant’a, Buhara’dan Horasan’a, Sivas’tan Ankara’ya, İstanbul’dan Saraybosna’ya çekili hatta yürümesi gerektiği hükmünü çıkarırız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve beka teminatı olan Ülkücü duruşun öz temsilcisi Sayın Bahçeli’ye ve tüm Ülkücülere bu çerçevede özellikle teşekkürü borç biliriz. Yapılması gereken, bu hattan ayrılmaksızın yürümek, Hüseynî tavra lâyık olmaktır. Başka çaremiz yoktur!'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.