AKP kongresine HDP'de davet edildi

AKP kongresine HDP'de davet edildi

Hafta sonu kongresini gerçekleştirecek olan AKP Basın sözcüsü Beşir Atalay kongre ilgili detayları gazetecilerle paylaştı..

AKP Basın sözcüsü Beşir Atalay kongre ilgili detayları gazetecilerle paylaştı.. PKK'nın siyasi kanadı olan HDP'le çözüm ortağı olan,Dolmabahçe'de Öcalan'ın 10 mutabakatını HDP'li Milletvekilleriyle birlikte okuyan AKP'li yöneticiler seçimlerde oy kaybına uğradıktan sonra HDP'ye karşı sert ifadeler kullanmaya başlamıştı,Görülüyor ki AKP kongresine HDP'nin davet edilmesiyle aradaki buzlar eriyebilir..  

İşte Atalay’ın açıklamalarından satır başları:

Son zamanlarda terörü bahane ederek, Hürriyet, ATV, Sabah binaları, bazı parti binaları çirkin saldırılara hiç birini onaylamıyoruz, gerekçesi ne olursa olsun şiddetin hiç bir türlüsünü tasvip etmiyoruz. Düzeltilecek bir durum varsa, bir yanlış varsa, şikayet edilen durumlar varsa mecra hukuk yerleridir. Bunlar aslında terörün de amacına hizmet eder. Basın kuruluşlarına karşı yapılan çirkin saldırıları bütün yönüyle kınıyoruz. Büyük kongremiz bu salonda yapılacak yarın. Zor günlerden geçiyor Türkiye. Kongremizde bir ertel eme yapmadık, zamanında yapacağız.  Siz basın mensuplarının rahat çalışması bizim için önemli. Salonda kademeli hazırlık yaptık, en arkada oturanlar bile salonu çok rahat görecek.  Basından özellikle biz sorumluyuz, ben ve yardımcılarım yarın sabahtan itibaren burada olacağız, sizlerin rahat çalışmanız bizim için çok önemli. 1445 delegemiz vardır, bunlar oy kullanacaktır. Salon dışında 3000 soğutmalı çadır hazırlandı. Şarj ve cihaz dolumları için hazırlıkları yapıldı. Çalışanlarımıza yiyecek içecek temini sağlanacak. Yabancı konuklar olacak. 11 siyasi partimiz davet edilmiştir. STK’Lar, sivil toplum kuruluşları da davet edilmiştir. Davet edilen partiler; BBP, HDP, CHP, DP,DSP,HÜRDAVAP, MHP, SP, AP, Çoğulcu Demokrat Partisidir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum