AKP, MHP'nin çizgisine geldi

AKP, MHP'nin çizgisine geldi

MHP Aksaray İl Başkanı Kaşlı, ''Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben'' diyen, ismi kendine en çok yakışan Bahçeli, anayasanın ilk dört maddesini kırmızı çizgi olarak belirlerken, bugün ülkemizi yönetenlerin de aynı çizgiye geldikleri görüyor dedi.

Yazılı basın açıklaması yapan Ramazan Kaşlı şunları söyledi:  "Kim kimin çizgisine gelmiştir? Bugün  sağ olarak bu açıklamayı yapan bizlerinde, ülkemizi yönetenlerin de  Ülkücü Hareketin Liderine ve hemşehrimiz Şehit Ömer Halisdemir'e minnet  borcumuz vardır. Türk vatanının uçurumun kenarından döndüğü 15 Temmuz  akşamında Ankara'da sabaha kadar ışıkları yanan tek Genel Merkez Ülkücü  Hareketin Genel Merkezi'dir.

15 Temmuz sonrası oluşan kaos ortamında hainlerin hedeflerine karşı  kalıcı ve kesin çözüm planı olmayan mevcut hükümetin, milli bir ruh ve  akla sahip bir yol göstericiye, bir mihmandara ihtiyacı olduğu apaçık  ortaya çıkmıştır. Kalbinden yara alan, meclisi bombalanan Türkiye  Cumhuriyeti'nin yaralarını sarmak için Milliyetçi Hareketin Lideri taşın  altına değil elini, gövdesini koyarak halkımızın güven ve takdirini  kazanmıştır.

 

2011 Genel seçimlerini yeni anayasa, sivil anayasa, milletin anayasasını  yapacağız aldatmasıyla kazanan iktidar 2012 Mart ayında Fetö elebaşının  onursal başkanı olduğu Abant Platformu adı altında 3 gün süren  toplantılarda konuşulanlar; Anayasada vatandaşlık tanımına gerek  olmadığı ''Türk ve Türk Milleti'' kelimelerinin anayasada yer almalarına  gerek olmadığı ''Bölgesel Yönetim'' federasyon ve özerkliğin  tartışıldığı kayıtlarda mevcuttur.

 

 

24. Dönemde ana muhalefetle yapılan anayasa çalışmalarında da anayasanın  2. ci maddesi tartışmaya açılmıştır. 1982'den  beri tartışılan mevcut  anayasamızı değiştirmek için Oslo'da, Habur'da ve  Dolmabahçe'de aynı  masaya oturanların  ve önümüzdeki dönemde pazarlık konusu  yapılmasının önünü kesen milli aklın adı Devlet Bahçeli'dir. Anayasa Değişikliği meclisteki oylamadan geçerek referandumda milletin  onayına sunulma noktasına geldi. Referandumda "Bizim duruşumuz, genel  başkanımızın duruşudur. Liderimizin duruşu, bizim duruşumuzdur, sözü  bizim sözüdür, çizgisi bizim çizgimizdir.

 

 

Biz devletimizin ve milletimizin varlığı ve birliği için evet,  biz  millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün  bekası için evet , MHP devlet ve millet varlığının güvenceye alınıp  güvenli bir şekilde istiklal içinde istikbale taşınması için evet  diyeceğiz.

 

Bütün bunlar göz önünde bulundurularak , yapılacak ilk seçimlerde  Devletin Başına Devlet'in gelmesi ve Milliyetçi Hareket Partisinin  iktidarı için AKP, CHP ve diğerlerine daha önce oy vermiş  vatandaşlarımızdan Milliyetçi Hareket Partisine her haneden en az bir oy  verilmesi gerektiğine ve bunu MHP ve Liderinin hak ettiğine inanıyoruz  ve istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; referandumda milletimiz nasıl bir karar alırsa  alsın alacağı irade ve karara da  saygı duyacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum