AKP’den MHP’yi kızdıracak hamle

AKP’den MHP’yi kızdıracak hamle

AKP çözüm süreci ile ilgili kadrosunu yeniledi. MHP ile görüşmelerin yapıldığı gün böyle bir adım atılması ise Ankara’da şok etkisi yarattı. İşte AKP’nin 11 kişilik çözüm süreci komisyonu heyeti…

AKP, MHP ile koalisyon görüşmesinin yapıldığı günde çok ilginç bir adım attı. AK Parti 11 kişilik “Kürt politikası ve çözüm süreci” heyeti oluşturuldu. Aynı heyetten seçilecek 5 kişinin ise yarın HDP ile yapılacak koalisyon görüşmelerini gerçekleştirileceği bildirildi.

AKP MHP İLE KOALİSYON İHTİMALİNİ SIFIRLADI MI?

AKP’nin böyle bir adım atması ise siyaset kulislerini hareketlendirdi. MHP liderinin açıkladığı kırmızı çizgilerde yer alan “çözüm süreci derhal sona erdirilmeli” şartı AKP’nin bu adımı ile boşa çıktı. Eğer MHP çözüm sürecinde geri atmazsa AKP bu adımı ile bir anlamda MHP ile koalisyon ihtimalini daha başlamadan bitirdi yorumları yapılmaya başlandı.

İŞTE AKP’NİN 11 KİŞİLİK KOMİSYON HEYETİ

Yalçın Akdoğan başkanlığında kurulan ve aralarında Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan isimlerin de bulunduğu 11 kişilik komisyondan 5′i, HDP ile koalisyon görüşmesine gidecek. Başbakan Davutoğlu ile birlikte HDP Eş Genel Başkanları ile koalisyon görüşmesi için gidecek 5 kişilik heyet henüz netleşmezken, kurulan 11 kişilik komisyonun artık AKP’nin Kürt sorunu ile ilgili politikalarını belirleyeceği ve çözüm süreci konusunda atılacak adımlarında bu komisyonun çalışmaları ile ortaya çıkacağı öğrenildi.

LİSTEDE HÜSEYİN YAYMAN DA VAR

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığındaki komisyonda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Ak Parti sözcüsü Beşir Atalay, milletvekilleri Hüseyin Yayman, Orhan Miroğlu, Taha Özhan, Nurettin Yaşar, Muhsin Kızılkaya, Mehmet Uçum ve Adnan Boynukara yer alacak.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum