Bahçeli'den 1 Kasım İçin Kaos Uyarısı!

Bahçeli'den 1 Kasım İçin Kaos Uyarısı!

MHP lideri Devlet Bahçeli, 1 Kasım'da AK Parti'nin yeniden az bir farkla tek başına iktidara gelmesi halinde, ülkeyi yeni bir kaosun beklediğini iddia etti. Bahçeli, Tuğrul Türkeş'e de iktidar göndermesi yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, 1 Kasım sonrası Erdoğan'ın eliyle Türkiye'nin kaosa sürüklenebileceğini iddia etti. Cumhurbaşkanı'nın anayasadaki görev ve yetkilerinin dışına çıktığını ve kendi söylediği fiili duruma dayanak başkanlığını ilan edebileceğini öne süren Bahçeli, bir kez daha 5'inci parti vurgusu yaptı, koalisyon hükümeti kurulamassa olası siyasi tıkanıklığın bu şekilde çözümlenebileceğini kaydetti.

Devlet Bahçeli, CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında Hande Fırat'ın sorularını cevapladı. 1 Kasım seçim sonuçlarının ülkeyi kaosa sürükleyebileceği uyarısında bulunan Bahçeli, Erdoğan'ın başkanlık payalinin bu süreci tetikleyebileceğini kaydetti. İşte Bahçeli'nin o açıklamaları;

"Bu seçim sonucu önemli kaoslar yaratabilir, kabuslar yaratalibilir. Mesala diyelim ki çok az bir farkla, AK Parti eğer devletin tüm imkanlarını seferber ederek birinci parti konumuna geldiği zaman, Sayın Cumhurbaşkanı daha önce kullandığı bir ifadeyi faaliyete geçirebilir. "Ben devlet başkanıyım" dediği anda önemli bir kaos yaşanır. Bunu kabullenemiyor, Anayasa'daki görev ve yetkilerini aşıyor. Fiili durumdan bahsediyor ve olası tek başına iktidarda büyük sıkıntılar olur. 

"AK PARTİ-CHP KOALİSYONU HEDEFLENİYOR"

Televizyonlarda bir takım araştırmacılar, 7 Haziran seçimlerinden farklı bir durumun olmayacağını ve koalisyonlar dönemini işaret ediyor. AK Parti ve CHP'yi koalisyona yakıştıran ve MHP'ye çok gerilerde gösteren bir takım araştırmalar dile getiriliyor. Bu da ikinci bir kabus unsurudur. Çünkü bu defada da koalisyon kurulamaması halinde çok daha büyük sıkıntılar yaşanabilir. 1 Kasım seçimleri, bu fiili durumu hayata geçirmeyen ama istikrar gösteren bir sonuç elde edilmelidir.

AK PARTİ'DEN 5'İNCİ PARTİ ELEŞTİRİSİ

Bizim sözlerimizi kendi amaçları doğrultusunda istismar edeceklerdir. Siyasi hayatımızı, tecrübelerimize dayanarak analiz ettiğinizde bunlar yaşanmıştır. Örneğin 3 partiyle başlayan yasama yılı 4,5 hatta 6 parti ile seçimlere gidilmiştir.

Siyasetteki tıkanıklığı gidermek için yeni oluşumlara gidilmiştir. MHP'yi kimse suçlamasın. Gerçek politika üreten bir siyasi partiyiz. Biz de iktidar hevesini alamayanlar, bulundukları yerde iktidar olduklarını mı sanıyorlar?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.