Bahçeli'ye Zor Soru

Bahçeli'ye Zor Soru

Koalisyon ihtimallerine kapıyı kapatan Devlet Bahçeli'ye Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan önemli iki soru geldi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Bize ana muhalefet görevi verildi" ifadesiyle koalisyon arayışlarına mesafe koyması tartışılırken Hürriyet'ten Ahmet Hakan, "Kızmazsa Devlet Bey'e iki soru soracağım" diyerek MHP liderine seslendi.

İşte, Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili bölümü:

SORU BİR: Eğer "Çözüm Süreci", sizin dediğiniz gibi bir çözülme ve ihanet süreciyse... Neden çıkıp da "AK Parti ile HDP koalisyon kursun" diyorsunuz... Bu ikisi koalisyon kurarsa... Çözülme ve ihanetin hızı daha da artmaz mı? Memleketini seven, milliyetçi bir lider, kendi açısından en kötü senaryoyu milletine reva görür mü? Çözülme ve ihanet diye nitelendirdiği bir sürecin önünü açmak yerine, böyle bir sürecin önüne geçmeye çalışmaz mı? Nedir bu işin izahı?

*

SORU İKİ: "Saray'la görüşen bir MHP'li varmış, onu arıyorum, tespit edersem partiden atacağım" diye açıklamalar yapıyorsunuz. Hakikaten de varsa böyle bir MHP'li... Ve bu MHP'liyi tespit edip partiden atarsanız... Partinizin milletvekili sayısı 79'a düşecektir... Bu durumda "ana muhalefet partisi" olma durumu, ismini bile telaffuz etmek istemediğiniz partiye geçmiş olmaz mı? HDP'yi ana muhalefet haline getirecek de olsa... O MHP'liyi partiden atar mısınız? Bunu yapar mısınız gerçekten?

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum