CHP Adana Listesi sonrası ilk istifa geldi

CHP Adana Listesi sonrası ilk istifa geldi

CHP Adana 28. dönem milletvekili aday listesinin açıklanmasının ve kamuoyuna sunulmasının ardından ilk istifa haberi DEVA Partisi'nden geldi

CHP Adana 28. dönem milletvekili aday listesine DEVA Partisi Adayı Sadullah Kısacık'ın dördüncü sıradan girmesi ile birlikte ilk istifa haberi de geldi. DEVA Partisi Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı partisinden istifa ettiğini sosyal medya üzerinden şu sözlerle duyurdu:

"Samimiyetle ve inanarak başladığımız Deva Partisi siyasi kariyerimize il başkanlığımızın fitnesine, fesatına, kötü yönetimine ve kurgu siyasetine rağmen hizmet etmeye devam ettik. Bugün gelinen noktada CHP ile ortak liste çalışmasına da ülke menfaatleri için fedakarlık yapmak gerektiğine inanarak alınan kararın yanında olduk. Fakat hakkın, hukukun, liyakatin, emeğin, göz nurunun, alın terinin küçümsendiği ve ayaklar altına alındığı ayrı bir kavşaktayız. Milletimize, memleketimize emek vermiş, halkımızın sevdiği insanlardan kaçış var.Halkla, halkın sevdiği insanlar birbirinden ayrılmaya çalışılıyor. İyi niyetin olmadığı yere tahammülümüz olamaz. Demokrasi diye yola çıktık, mutlakiyetçi karanlık bir yerden yönetilir hale geldik. Halkın sevmediği ama Deva’nın merkezindeki karanlık kör noktaların istediği isimlerin milletvekili yapılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Sabrımızı taşıran son damla hemşehrilerimizin sevgi ve saygısını kazanmış değerli büyüğümüz Ramiz Ongun’a karşı; hizipçilik, dedikoduculuk ve delege avcılığı yapan Sadullah Kısacık gibi bir şahsın tercih edilmesidir. Kalkınma, sanayileşme, yargının bağımsızlığı, özgürlükler, bilgi ve teknoloji üretme, eğitim kalitesinin artırılması hedeflerimize ne oldu? Bir hizipçiliğe feda mı edildi? Buna gönlünüz razı mı? 20 yıldır beklediğimiz baharın şehrimize uğramadan geçecek olmasına üzülerek, bütün sevenlerimizin affına sığınarak 2,5 yıldır görev yaptığımız Seyhan İlçe Başkanlığı ve yöneticiliğininden istifa ediyoruz. Allaha emanet olun."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.