CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP'den Partiden İhraç Etti

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP'den Partiden İhraç Etti

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı parti üyeliğinden ihraç etti.

CHP'nin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Yüksek Disiplin Kurulu'nun 26.07.2023 tarihli toplantısında, Tanju Özcan hakkında CHP Tüzüğünün 68. Maddesi 1- a) ve 1- b) fıkraları uyarınca KESİN ÇIKARMA CEZASI verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

İhraç Kararı Sonrası Tanju Özcan'dan Sert Tepki

Tanju Özcan, ihraç kararının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Özcan, CHP'nin Atatürkçü kimlikten uzaklaştığını iddia ederek, "Başarısız Bay Kemal Kılıçdaroğlu, 12 seçim kaybetti ama anahtar liste ile kendi seçtirttiği Yüksek Disiplin Kurulu'na beni partiden ihraç ettirtti." dedi. Ayrıca, ihraç kararının CHP içindeki bazı grupları memnun ettiğini ve Atatürkçü değerlerden uzaklaştığını öne sürdü.

Atatürkçü Duruşundan Taviz Vermeyeceğini Belirtti

Tanju Özcan açıklamasında, Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi duruşundan taviz vermeyeceğini vurguladı. Kendisini Atatürkçü çizgisinde tutmaya kararlı olduğunu ifade eden Özcan, ihraç edilmesinin onu küçültmeyeceğini ve bu durumu CHP'nin mevcut yönetiminden beklemediğini belirtti. Özcan, "Sorosçulara, Fetöcülere, 10 Aralıkçılara teslim olan CHP yönetimince atılmak beni küçültmez. Bu mevcut yönetimden de başka bir şey beklemiyordum." şeklinde konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk ve Kurucu Değerlerine Vurgu Yaptı

Tanju Özcan, açıklamasını sonlandırırken Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu değerlere vurgu yaparak, Atatürkçü kimliğini koruma kararlılığını dile getirdi. Partiden ihraç edilen Özcan, Atatürkçü duruşundan taviz vermeyeceğini ve Türk Milliyetçisi çizgisinden sapmayacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.