Davutoğlu'nun "deklarasyon" teklifine yanıt MHP'li Vural'dan geldi

Davutoğlu'nun "deklarasyon" teklifine yanıt MHP'li Vural'dan geldi

"Dolmabahçe’de 10 maddede mutabakat sağlayıp, MHP’nin 4 maddesine hayır diyenler hangi cüretle bu teklifi yapabiliyorlar. "

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, 4 partinin teröre karşı ortak tavır deklarasyonu yapması ve “centilmenlik” içinde seçim kampanyalarının yürütülmesi yönündeki çağrısına MHP’den cevap geldi...

Milliyet’e konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm süreci ve 7 Haziran seçimleri sonrası hükümet kurma sürecindeki tavrı nedeniyle MHP'nin Davutoğlu’na güveninin sıfırolduğunu belirtti. 

‘Deklarasyonla olmaz’

Vural, “Terörle mücadele deklarasyonla sağlanmaz. İrade olması gerekir. Ülkeyi bu duruma AKP’nin iradesizliği getirmiştir. Dolmabahçe’de 10 maddede mutabakat sağlayıp, MHP’nin 4 maddesine hayır diyenler hangi cüretle bu teklifi yapabiliyorlar.Davutoğlu deklarasyon arayacağına mücadele etsin. Terörü muhatap alıp PKK’yı güçlendirenlerin bir deklarasyonla bu süreçten kendilerini aklamaları mümkün değildir. Davutoğlu Ak trollerini, tetikçi gazetecilerini sustursun” dedi. 

Vural, Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı’nın siyasi tartışmaların dışında tutulması çağrısına da, “Davutoğlu Cumhurbaşkanı’na ‘Çek elini siyasetten’ desin” karşılığını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.