Devlet Bahçeli Muhalefete Karşı Sahaya İniyor!

Devlet Bahçeli Muhalefete Karşı Sahaya İniyor!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, olağanüstü kongre çağrısı yaparak imza toplamaya çalışan rakiplerine karşı harekete geçiyor.

 Milliyet Gazetesinin haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yükselen olağanüstü kurultay taleplerine karşı harekete geçerek 12 Aralık sonrası teşkilatları dolaşacak. Habere göre Bahçeli Olağanüstü kongre çağrısı yapan isimlerden Meral Akşner'i, “cemaatin siyasi figürü” olmakla suçlamasının ardından, partiden cemaate yakın isimlerin ayıklaması için talimat verdi.

Cemaatin MHP içinde yapılanmaya gitme çabasında olduğunu düşünen Bahçeli, merkez ve taşra teşkilatlarında cemaatle ilişkili olanların belirlenmesi ve dikkatli olunmasını istedi. Bahçeli, araştırma sonucu partiyi cemaat menfaatlerine yönelik kullanmaya kalkanlara disiplin yolu açılarak yaptırım işlemlerinin uygulanmasını iletti. Muhalifler dosyalanıyor Bu arada olağanüstü kongre çağrısı yapıp genel başkanlık için adaylıklarını açıklayan ve il il dolaşarak imza toplamaya başlayan eski TBMM Başkanvekillleri Meral Akşener ve Koray Aydın ile eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın etkisini daraltmayı hedefleyen Bahçeli, 1 Kasım seçimi sonrasında da ilk kez sahaya inmiş olacak.

12 Aralık ve sonrasında il il ziyaretler gerçekleştirecek olan Bahçeli, Türkiye’nin bölünmesinin önündeki engel olarak görülen MHP’nin itibarsızlaştırılarak TBMM dışında bırakma oyununun sahnelendiğini iddia edecek. Akşener, Aydın ve Oğan’ın bugüne kadar yaptıkları açıklamalar, görüşmeler ayrı ayrı dosyalanırken parti tüzüğüne aykırı iş ve işlemlere ilişkin tespitler yapılmak üzere dosyalar Merkez Disiplin Kurulu tarafından incelemeye alınacak. Bu arada muhalif kanadın 4 gün içinde topladığı imza sayısının 200’ü aşması, olağanüstü kurultay için delegelerden beklenenin üzerinde talep olduğu izlenimi yarattı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.