Devlet Bahçeli'den Bomba Açıklamalar

Devlet Bahçeli'den Bomba Açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den grup toplantısında Rusya'yla yaşanan krizlerle ilgili açıklamalar geldi.

Bahçeli'den, başkanlık için aday olan isimlerle ilgili çok dikkat çeken bir açıklama geldi. Bahçeli, "Şu an 3 aday vardır. Bu arkadaşların demokratik hakkıdır. Bir tanesinin zaten aday olma hakkı yoktur. Davası Yargıtay’dadır. İçinde birisi vardır ki Fethullah Gülen hareketinin MHP’de görevlendirme girişimidir. Bu ne ona, ne de kimseye fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın."

MHP'de şu ana kadar Genel Başkan adayı olarak Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener öne çıkmıştı.

MHP lideri Bahçeli'nin Rusya'yla yaşanan krize ilişkin sözleri şöyle:
 
Rusya Federasyonu, gerginlik politikalarıyla Ortadoğu'ya iyice konuşlanmanın planlarını yapmaktadır.
 
RUSYA'NIN TALEPLERİ SKANDAL
 
Putin, adeta ateşe benzin dökmektedir. Putin, Türkiye'nin IŞİD'den petrol satın aldığını iddia etmiştir. Erdoğan ise Putin'e istifa resti çekmiştir. Erdoğan dış politikada iç politika refleksleri göstermektedir. Rusya yönetimi kesinlikle haksız ve art niyetlidir. Özür ve tazminat dayatması ve ekonomik yaptırımlar skandaldır.
 
Uluslararası hukuk açısından baktığımızda Türkiye'nin kara, hava ve deniz sınırlarını koruma hakkı vardır. Rus yönetimi kesinlikle haksızdır. Rusya'da işadamlarımızın gözaltına alınmaları, Türk vatandaşlarının Rusya'da işe alınmalarının yasaklanması, seyahat acentalarının baskı görmesi tehlikeli bir bloklaşmaya işaret etmektedir. 
 
TERS DÜŞMEDİĞİMİZ KOMŞU KALMADI
 
AKP'nin dış politikadaki tüm tasavvur, teklif ve amaçları birer birer buharlaşmıştır. Türkiye'nin etrafı adeta husumet çemberine alınmıştır. Kavgalı olmadığımız, ters düşmediğimiz hiçbir komşu kalmamıştır. Stratejik derinlik stratejik sığlığa, sıfır sorun sırf soruna, çok boyutlu politika söylemi boyutu kalmamış irtifa ve değer kaybına dönüşmüştür" dedi. 
 
PUTİN TÜRK MİLLETİNİ NE SANIYOR
 
Rusya düşen uçağı dert ettiği kadar, şu sorular üzerinde de düşünebilmelidir.
 
Türkmen Dağı'nda vahşi saldırılara uğrayan Türkmenlerin hak ve hukununu ne yapacağız. Rusya'nın sınırımızda ne işi vardır. Rus uçaklarının uçacak başka yeri mi kalmamıştır? 82 Türkmen kardeşimizin öldürülmesine, Putin ne diyecektir? Ukrayna, Gürcistan ve Suriye'de işgal hesabı yapan Putin Türkiye'yi ne zannetmektedir? Türkmenleri hedef alan etnik tasfiye girişimine hiç kimse sessiz kalmayacaktır. İsrail'i kınayan Türkiye'nin soydaşlarımıza destek vermesi sağlanmalıdır. MHP, AKP'nin dışpolitikadaki açmazlarının farkındadır. Yerimiz Türkiye'nin yanı ve çıkarlarıdır.Konu artık milli bir hal almıştır, milletimizin bekasını tehdit eden bir hale bulunmuştur.
Rusya karşısında yerimiz milletimizin yanıdır. 
 
HARİTALAR YENİDEN ÇİZİLMEK İSTENİYOR
 
İçerisinde YPG'nin de olduğu gruba askeri eğitim verecek olan ABD'li askerlerin Kamışlı'ya ulaştığı herkesin malumudur.
 
IŞİD marifetiyle Irak ve Suriye haritaları yeniden çizilmek isteniyor.
 
Rusya federasyonu Ortadoğu'dan parça koparmak için pusudadır. 
 
Rusya'nın Suriye'de büyük bir askeri harekat planladığı anlaşılmaktadır. 
 
IŞİD marifetiyle Irak ve Suriye haritaları yeniden belirlenmek üzere masadır. 
 
Rusya Ortadoğu'dan parsa toplamak için pusudadır. İstediği gerilim ise kıvama gelmek üzeredir. 
 
AB'NİN VAATLERİNİN BİR BEDELİ VAR
 
Putin, Erdoğan'la görüşmemiştir, bu kendi bileceği iştir. Davutoğlu'nun apar topar Brüksel ziyareti ve vizesi seyahatini kuşkuyla karşılamaktayız. AB'nin Türkiye'ye vaatlerinin bir bedeli vardır. Türkiye'nin toplama kampı haline getirilmesidir. 
 
FETHULLAH GÜLEN'İN SİYASİ FİGÜRÜ...
 
Şu an 13 arkadaşımız genel başkanlığa talip olmuştur. Bunlardan bir tanesinin zaten aday olma imkanı yoktur. Çünkü ihraç edilmiştir. Davası Yargıtaydadır. Yargıtay sonuçlanıncaya kadar üyelik özelliği taşımamaktadır. Bazıları ise gündeme gelmiştir ve MHP'yi CHP'lileştirme gibi bir kötü alışkanlığı partimize de yaşatmak istemektedir. Bunların içerisinde birisi vardır ki gelecekte hep beraber göreceksiniz. Fetullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP'de görevlendirilme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın.
 
BAHÇELİ KİMİ KASTETTİ?
 
MHP'de şu ana kadar Genel Başkan adayı olarak Sinan Oğan, Koray Aydın ve Me
ral Akşener öne çıkmıştı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum