Devlet Bahçeli'den Çarpıcı Açıklamalar

Devlet Bahçeli'den Çarpıcı Açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Amasya’da konuştu. ''MHP hayırda hayır var diyor'' diyen Bahçeli, ''Ben inanıyorum Recep Tayyip Erdoğan geceleri uyuyamıyor. Onun için muhtarların yakasına yapışmış yalvarıyor'' ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Türkiye 11 ayrı koalisyon yönetimiyle belli bir birikime kavuşmuştur. 17 Ağustos günü AKP heyetiyle görüştük. Milletimin huzurunda sesleniyorum.Azınlık hükümetine MHP olarak karşı olduğumuzu ifade ettik.Erken seçimi Türkiye için uygun bulmadığımızı söyledik.Azınlık hükümetini siyasi ahlak yönünden uygun bulmadığı için hayır demiştir.

Üçüncü olarak zaten HDP’yi PKK’nın uzantısı olarak gördüğümüz için, seçim hükümetinin içinde HDP’nin de bulunacağı gerçeğinden hareketle, seçim hükümetine katılmayacağımızı söylemişizdir.Bu düşüncelerin hepsine hayır demişizdir.

Kendilerine cebimden çıkardığım 4 maddeyi okuduğum, eğer bunları kabul ediyorsanız koalisyon kurmaya hazır olduğumuzu, taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağımızı söylemişimdir.

Ne diyorlar silahlar betona gömülecekmiş. Ya betonu çıkarıp tekrar silahları çıkarırlarsa…PKK’yı Türkiye Cumhuriyeti devletine teslim edeceksiniz. Silahların hepsi silahlı güçlerimize teslim alınacak. Bunlardan katil ihanetçi kim varsa hepsinden adalette hesap sorulacak.Masum olanlar yuvalarına katil olanlar da cezaevine gönderilecek. Sen PKK’dan yana evet diyorsan biz hayır diyoruz. Sen çözüm süreci ihanetine evet diyorsan biz hayır diyoruz.

Sen 17-25 Aralık soygununa evet diyorsan biz hayır diyoruz.Cumhurbaşkanı ben bir fiili durum yarattım sözlerine sen evet diyorsan biz hayır diyoruz. MHP hayırda hayır var diyor. Ben inanıyorum Recep Tayyip Erdoğan geceleri uyuyamıyor. Onun için muhtarların yakasına yapışmış yalvarıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum