Devlet Bahçeli'den İsrail'in Mescidi Aksa Baskınına Tepki

Devlet Bahçeli'den İsrail'in Mescidi Aksa Baskınına Tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail polisinin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlenmesine tepki gösterdi.

İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyip Müslümanları darp etmesine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail hükümetinin gerilimi tırmandıracak şiddet eylemlerine derhal son vermesini istedi.

İSRAİL'İN MUAMELESİ DÜŞMANCADIR, KABUL EDİLEMEZ

Mübarek Ramazan ayının kutlu iklimini iliklerimize kadar teneffüs ederken Mescid-i Aksa’ya yönelik menfur ve mütecaviz muamelelerden derin bir kaygı ve üzüntü duyduğumuzu özellikle ifade etmeyi manevi ve milli bir sorumluluk olarak addediyorum. İsrail güvenlik güçlerinin terör yöntemlerini devreye sokarak, 4 Nisan 2023 akşamından itibaren Harem-i Şerif’in muazzez ve ihlal edilemez statüsünü tahrip etme, mukaddes dokusunu zedeleme girişimi kabul edilemez bir ilkelliktir. İsrail’in muamelesi düşmancadır.

MESCİD-İ AKSA'YA YAPILAN İNSANLIK DIŞI OPERASYONLARI KINIYORUZ

Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlenmesi, buraya sığınan ve ibadet eden din kardeşlerimize şiddetle müdahale edilmesi çok tehlikeli olayların fitilini tutuşturma ihtimalinin yanı sıra, insan ve inanç haklarının yok sayılması, kutsallarımıza vahim ve vahşi bir saldırıdır. İsrail hükümetini gerilimi tırmandıracak şiddet eylemlerine derhal son vermeye, aynı zamanda aklıselim bir çizgiye gelmeye davet ediyor; Mescid-i Aksa’ya yapılan saygısız, kaba, orantısız, yaralayıcı ve insanlık dışı operasyonları tüm gücümle kınıyorum. Bilinmelidir ki, Mescid-i Aksa ilk kıblemizdir, Miraç mucizesinin yükseliş eşiğidir, öyle de kalacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.