Devlet Bahçeli'nin En Yakınındaki İsim Akşener'e Katıldı

Devlet Bahçeli'nin En Yakınındaki İsim Akşener'e Katıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sır küpünü en güçlü rakiplerinden TBMM eski Başkanvekili Meral Akşener’e kaptırdı.

Devlet Bahçeli’nin 14 yıllık yakın çalışma arkadaşı eski Özel Kalem Müdürü Ömer Karakaş da muhalefetin saflarına geçti.

MHP’de Bahçeli’nin koltuğuna gün geçtikçe aday sayısı artarken, tüzük kongreli olağanüstü kurultayı toplamak için de yeterli imzayı bulmak için çalışmalara hız verildi.

MHP kulislerinde ilk birkaç günde imza veren delege sayısının 200 aştığı iddia edilirken, muhalefete en büyük moral ise Bahçeli ile  14 yıl çok yakın çalışan ve 2011 seçimlerinde Aydın’dan milletvekili adayı olan Özel Kalem eski Müdürü Ömer Karataş’ın da aralarına katılması oldu. Karataş, Akşener’in saflarına katılmakla kalmayıp muhalefetin karargahı olarak açılan Çukurambar’daki büroda da aktif olarak çalışmaya başladı.

ÖZDAĞ AMELİYAT OLDU

Öte yandan muhalifler çıtayı yüksek tutarak  en az 600  delegenin imzası ile tüzük kurultayı toplamayı hedeflerken, MHP Genel Merkezi’nde de endişeli bir bekleyiş başladı. Bahçeli’nin  muhalefetin 600 imza ile tüzük kurultayı toplamasına karşılık olarak B planını devreye sokacağı ve  olası olağanüstü kurultayda MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ı işaret ederek çekilebileceğinin de konuşulması dikkat çekti.

Bu arada Özdağ ise kısa bir süre önce özel bir hastanede safra kesesi ameliyatı olduğu ve evinde istirahate çekildiği öğrenildi.

habervaktim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum