Erdoğan, 1 Kasım'ın neyin yıldönümü olduğunu biliyor mu!

Erdoğan, 1 Kasım'ın neyin yıldönümü olduğunu biliyor mu!

Başkanlık, saltanat, son padişah tartışmalarının odağındaki Erdoğan'ın bu kararı daha çok tartışılacağa benziyor...

Türkiye bir erken seçime gidiyor. Bu kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Haziran'dan bu yana savunduğu görüşleri ve isteği doğrultusunda alındığı artık biliniyor.

Anayasal zorunluluk gereği bir koalisyon denemesi yapılsa da uzlaşmaz tavır Türkiye'yi yeniden seçime mahkum bıraktı.

Aynı doğrultuda Yüksek Seçim Kurulu (YSK), erken seçim tarihinin 1 Kasım'da yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "1 Kasım'da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır. 45 günün sonunda da tekrar Meclis Başkanımla bir görüşme daha yapacağım ve bu görüşmeyi yaptıktan sonra da hayırlısıyla ülkemizi bir erken seçime götüreceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı ise attığı bir tweetle 1 Kasım tarihine dikkat çekti. 1 Kasım tarihi aynı zamanda saltanatın ve saltanat zihniyetinin ortadan kaldırıldığı tarihe denk geliyordu. Gazeteci - Yazar Bursalı da bu konuya değinerek, "1 Kasım'ın Saltanatın Kaldırılış tarihi olduğunu bilseydi, 1 Kasımda seçim yapılmasını ister miydi" ifadelerini paylaştı.

Sosyal medyada bu konu Twitter kullanıcılarını ikiye böldü. Kimi Erdoğan'ın bu kararı kasıtlı aldığı görüşünü savunurken kimisi de "Bilseydi 1 Kasım'da seçim yapmazdı"yorumlarını yaptı.

Başkanlık, saltanat, son padişah tartışmalarının odağındaki Erdoğan'ın bu kararı daha çok tartışılacağa benziyor...

İşte o tweet:

turkluk-ve-milliyetcilik-ile-ilgili-facebook-kapak-fotografi-(8).jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.