Erdoğan şu soruların cevabını vermelidir

Erdoğan şu soruların cevabını vermelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN yaptığı basın açıklamasında önemli bir konuya dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN yaptığı basın açıklamasında önemli bir konuya dikkat çekti.

Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle ilgili “Doğu Türkistan’a gitmediği” ile ilgili basın açıklamasını değerlendiren Büyükataman Erdoğan’a sert bir cevap verdi.

İsmet Büyükataman; “Tayyip Erdoğan, Sayın Genel Başkanımızın Doğu Türkistan’a gittiğini oradaki soydaşlarımızın dertleriyle dertlendiğini gayet iyi bilmektedir. Zira aynı soruyu geçen yıllarda da tekrar etmiş, kendisine Genel Başkanımızın Doğu Türkistan ziyareti, fotoğraflarıyla hatırlatılmıştır. Bunu bile bile ısrarla bu soruyu sormasının iki nedeni vardır. Birincisi her zaman yaptığı ve siyasi üslup haline getirdiği “Çamur at izi kalsın” mantığıdır.”dedi. 

Çin Dışişleri Bakanlığı, şu anki fotokopi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanının naibi Davutoğlu ile görüşmesinde “Çin’in birliğini sabote etmeye çalışan Doğu Türkistanlı terörist güçlere karşı mücadelesindeki yardımlarından dolayı Türkiye’ye takdirlerini sunmuştu.” Davutoğlu ise,  Çin'le dayanışma içinde olacağını, söz konusu bölgede istikrar ve barışın devamını istemekte olduğunu eklemiş, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizi terörist ilan etmişti. Davutoğlu o zaman Dışişleri Bakanı, Erdoğan da Başbakan’dı. Tayyip Erdoğan önce dönüp kendi partisi içerisinde bunun bir muhasebesini yapmalıdır.

Tayyip Erdoğan şu soruların cevabını vermelidir;

AKP devr-i iktidarında Doğu Türkistan hususunda Çin’e hangi tavizler verilmiştir?

AKP devr-i iktidarında Çin Devleti ile hangi ticari anlaşmalara imza atılmıştır?

AKP devr-i iktidarında Dışişleri Bakanlığınca Doğu Türkistanlı soydaşlarımızla ilgili Çin Devletine herhangi bir ikaz yapılmış mıdır? Bu hususta resmi bir yazışma olmuş mudur?

Zaman zaman Recep Tayyip Erdoğan’ı adaşı Recep İvedik ile özdeşleştirdik. Recep İvedik karakterine haksızlık ettiğimizi fark ettik. Recep İvedik olsa soydaşlarının bu içler acısı durumuna sessiz kalmazdı. Bu vesileyle bu karakteri canlandıran oyuncumuz Şahan Gökbakar Beyefendiyi Doğu Türkistan davasını gündeme getirdiği için tebrik ediyor, başta Recep Tayyip Erdoğan’a ve sonrasında sözde sanatçı geçinenlere ilham kaynağı olmasını ümit ediyoruz. Kobani’ye ağlayanlar, Kaşgar’a gülüyor ve zulme ortak oluyor.

Doğu Türkistan, güneşin doğduğu, insanlığın battığı yerdir.   Doğu Türkistan sadece Türk’ün değil, insanlığın kanayan yarasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.