Erdoğan'dan Devlet Bahçeli ve MHP Çağrısı Geldi

Erdoğan'dan Devlet Bahçeli ve MHP Çağrısı Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik açıklamalarda bulunurken, dikkat çeken bir çağrı yaptı.

Türkmenistan'a hareket etmeden önce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Beytepe'deki evine yaptığı ziyaretin detayları ve Türkmenistan'da düzenlenecek olan Üçlü Zirve hakkında bilgilendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başörtüsü konusunda yapılacak Anayasa değişikliğine Ak Parti ve MHP'nin Milletvekili sayısının yetmeyeceğini hatırlatarak, muhalefet partilerine çağrıda bulundu.

79987.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN İKİLİ GÖRÜŞMELERİ

Türkiye'nin önemli gündem maddelerini görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin evinde sık sık bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Beytepe'deki evinde tekrar bir araya geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Beytepe'deki evine yaptığı ziyaretin detayları konusunda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Türkmenistan'da düzenlenecek olan Devlet Başkanları Zirvesi, Başörtüsü konusunda yapılacak Anayasa değişikliği ve Türkiye'nin birçok gündemi hakkında istişare ettiklerini söyledi. 21. Yüzyılın bir Türk Asrı olabilmesi olağanüstü çaba harcadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda Türkmenistan'da düzenlenecek olan zirvenin önemine dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ AÇIKLAMASI VE ÖNEMLİ ÇAĞRI

Türkmenistan'a yapacağı ziyaret öncesinde düzenlenen basın toplantısında, bir gazetecinin, ''MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşmeden geliyorsunuz. Bu görüşmenin gündeminde Anayasa değişikliği süreci oldu mu? Bu süreçte muhalefet ile tekrar ikinci bir istişare süreci tekrar olacak mı?'' sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Tabi, Sayın Devlet Bahçeli ile etraflıca birçok konuyu görüştük. Şu bir gerçek, ikimizin oyu parlamentoda anayasa değişikliğine yeterli değil. Bu konularla ilgili olarak; gerek başörtü meselesi, gerek aile konusu bu konularda anayasa değişikliği hususunda parlamentodaki diğer partilerin destek vermesi işimizi kolay kılacaktır. Onun için, Grubumuz bu çalışmaları Cumhur İttifakı'yla beraber yürütüyor. Temennimiz odur ki parlamentodaki diğer partilerin vereceği destekle, bu anayasa değişikliğini yapabilecek sayıya ulaşalım. Ve anayasa değişikliğini de bu şekilde yapalım.'' dedi.

TÜRKİYE, AZERBAYCAN VE TÜRKMENİSTAN DEVLET BAŞKANLARI ZİRVESİ

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhammedov'un ev sahipliğinde Avaza'da gerçekleştirilecek olan Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan Devlet Başkanları Zirvesi'nin önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Ortak tarih, dil ve kültür bağlarımız olan Azerbaycan ve Türkmenistan ile işbirliğimiz her geçen gün güçleniyor. Mevcut bölgesel ve küresel gelişmelerin sunduğu imkanları göz önünde bulunduracağımız toplantıda, Enerji, ulaştırma ve ticari konular zirvemizin ana gündem maddelerini teşkil edecektir. Enerji, ulaştırma, ticaret, ekonomi, bilim ve kültür alanlarından sorumlu kurumlarımız arasında etkin işbirliği mekanizmalarını desteklemek adına, ilişkilerimizin ahdi zeminini kuvvetlendirmek üzere muhtelif anlaşma metinlerini imzalayacağız. Maksadımız sadece 3 ülke halkı için değil, kardeş Türk devletleri ve bölgemiz için daha müreffeh ve güvenli gelecek inşa etmektir. Başta Türk Devletleri Teşkilatlarımız olmak üzere çok taraflı işbirliğini güçlendirilmesi hedeflerimiz arasındadır. 21. Yüzyılın bir Türk Asrı olabilmesi için çalışmaya, dayanışmaya, kardeşlerimizi her alanda perçinlemeye inşallah devam edeceğiz.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.