Erdoğan'dan Dikkat Çeken MHP ve Bahçeli Açıklaması

Erdoğan'dan Dikkat Çeken MHP ve Bahçeli Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP ve Devlet Bahçeli hakkında açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin gündeme dair sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı görüşme konularından birisinin yeni anayasa çalışmaları ile Seçim Yasası ve Siyasi Partiler Kanunu'nda yapacakları düzenlemeler olduğunu belirterek, Cumhur İttifakı'nın çalışmaları bitirmesinin ardından konuyu TBMM'ye getireceklerini söyledi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ İLE MUTABIK KALDIĞIMIZ KONULAR ÜZERİNDEN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Azerbaycan ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilere, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı görüşmenin ayrıntıları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede Cumhur İttifakı olarak attığımız müşterek adımlar ele alındı. Siyasi Partiler Kanunu ve yeni Anayasa çalışmaları konusunu değerlendirdik. MHP daha önce Anayasa çalışmasını bize vermişti. Anayasa ile ilgili çalışmalarımız da aynen devam ediyor. Çalaışmalarımızı tamamladıktan sonra TBMM gündemine getireceğiz. Diğer siyasi partilerden henüz ses seda yok. Seçim Yasası ve Siyasi Partiler Kanunu’yla ilgili de Sayın Feti Yıldız Bey’in bizim arkadaşlara vermiş olduğu çalışma metni üzerinde çalışılıyor. Seçim Barajı konusunda, MHP'nin önerileri arasında yüzde 5 ve yüzde 7 oranları vardı. Bu konuda Devlet Bey, benim yüzde 7 teklifimi kendileri de aynen kabul ettiler. Yüzde 7 oranı üzerinden hareket edeceğiz.'' dedi.

MUHALEFETİN DESTEĞİ OLMADAN DA CUMHUR İTTİFAKI TERÖRLE MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin TBMM'deki oylama neticesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP ve HDP’nin Hayır oyu vereceği zaten belliydi. Bunlardan farklı bir şey beklenir mi ki? Oylamada, sadece İP farklı bir karar ortaya koymuş oldu fakat HDP ve CHP zillet ittifakı olarak cibilliyetlerinin gereğini yaptılar. Terörle mücadelemizi, muhalefetin desteklerini almadan da zaten Cumhur İttifakı olarak sürdürüyoruz. Bundan sonra da aynı kararlılıkla terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimiz, Ordumuz ve Jandarmamız bizimle beraber.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.