Kemal Çelik MHP'ye İhanet Edip İstifa Etti!

Kemal Çelik MHP'ye İhanet Edip İstifa Etti!

MHP'nin son iki seçimde Antalya BŞB adayı, 2011 seçimlerinde MV adayı olan eski MYK Uyesi Kemal Çelik, son seçim öncesinde aday adayı olduğu halde MV adayı gösterilmemesinden sonra partisinden istifa etiğini açıkladı.

MHP çevrelerini istifadan çok istifa sırasında yaptığı açıklama çok kızdırdı. İki oğlundan birini AKP yönetimindeki Ziraat Bankası'na, digerini de TRT'ye yerleştirdiği bilinen Çelik'in Antalya'da isminin şaibeyle anılmasından sonra partiden ihraç edilmesi de gündemdeydi.

MHP çevrelerinde “Çelik’ten MHP’ye son dakika golü” olarak adlandırılan o sürpriz istifa öncesi Kemal Çelik’in açıklaması şöyle:  “Yaşantım boyunca üstlendiğim görevler, beni meseleleri memleket bütününde değerlendirme terbiyesiyle adeta eğitmiştir. Aldığım bu terbiye, uzun yıllar boyunca ülkem için yapmaya çalıştığım hizmetlerin de esasen bir gereği olarak, hiçbir konuyu tekil ve keyfi düşünme lüksünü bana tanımamıştır.

Sadece benim de değil, benim gibi nice kamu yöneticisi ve memleket sevgisini her şeyin üstünde tutan kişiler için, biliyorum ki bu hissiyat belirleyicidir. Yıllar içerisinde sizlerin huzuruna defalarca çıktım. Kimi zaman zor ve hassas nice konularda açıklamalarda bulundum. Bugüne kadarki en ileri yaşımda, en olgun ve rahat olmam gerekirken, benim için zor olan bir açıklamayı yapıyor olmanın duygusu içerisindeyim. Ülkemin bugün içinde bulunduğu güçlükleri göz önünde bulundurduğumda, duygusal açıdan zor olan bu durumu aklım, kolaylıkla aşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, tarihi boyunca zorluklarla karşılaşmış ve her dönem dışarıdan yönlendirme teşebbüslerine maruz kalmıştır.

Memleket sevdalısı bizler, böylesi durumları kabul edemeyiz. Bu oyunları bozmak için, her dönemde elimizden gelen çabayı gösterdik. Çünkü idarenin elinizde olmaması, sadece güvenlik değil, yatırım, ekonomi, eğitim, sağlık, adalet, kamu huzuru ve ülkenin bütünlüğü gibi hemen her konuda kontrolü kaybettiğiniz anlamına gelir. Bugün Türkiye’mizin bir temizlenme süreci geçirdiği bir gerçektir ve henüz tam manasıyla tamamlanmamıştır. Devlet içinde devlet ve harici odakların hizmetinde yapılar, ülkemiz için açık tehdittir.

Bu tehdittin ne kadar cüretkâr olabileceğini yakın geçmişimiz bizlere gösterdi. Memleket hassasiyetinin en dorukta olması gereken partim de dâhil, günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna, bu tehdit görmezden gelinebilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum