Lütfü Türkkan: Başbakan bozkurt işareti yaparsa kimse şaşırmasın

Lütfü Türkkan: Başbakan bozkurt işareti yaparsa kimse şaşırmasın

MHP eski Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, "Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret eden Başbakan yarın öbür gün bozkurt işareti yaparsa kimse şaşırmasın." dedi

MHP eski Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, PKK’nın Meclis’teki uzantısıyla, elinde Kaleşnikof olan birileriyle barış konuşulamayacağını belirtti.

Türkkan ayrıca HDP’yi solcu olarak nitelendirmenin Nişantaşın’da ki aydınların işi olduğunu belirtti ve "HDP’ye sol parti diyenler ömrünü sola adayan insanlara hakarettir." diye konuştu.

Türkkan dün akşam katıldığı, bir canlı yayında, 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım’da yapılacak seçimlere, partisine yönelik eleştirilerden, Tuğrul Türkeş’in AKP’nin teklifini kabul etmesine kadar son güncel konuları değerlendirdi. 

Türkkan programda AKP’nin MHP oylarına oynadığını ve AKP’nin en büyük korkusunun MHP’ye oy kaptırmak olduğunun altını çizdi. Türkkan, şöyle devam etti: "Başbakan’ın Alparslan Türkeş’in mezarını ziyareti bu korkunun işaretidir. AKP’nin MHP’den alacağı oy yok ama kaçıracağı çok oy var. Başbuğumuzun mezarına giden Davutoğlu 2 yaşındaki yeğenimi bile kandıramaz. Başbakan yarın öbür gün Çankaya’dan aşağı inerken Bozkurt işareti yaparsa kimse şaşırmasın." 

Türkkan ayrıca Başbakan’ın Bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş’e üzüldüğünü söyleyerek, kendisinin huzurlu olduğunu zannetmediğini vurguladı. 

'AKP GÜNEYDOĞU’DA OYUNLAR OYNAYACAK'

1 Kasım seçimlerinde AKP’nin oyunlar oynayacağını düşündüğünü dile getiren Türkkan, Güneydoğu’da bazı bölgelerde sandık güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçesiyle seçim dışında bırakabileceğini iddia etti. Daha önce erken seçim isteyen hiçbir partinin oylarını artıramadığına dikkat çeken Türkkan, “Hiçbir seçimde bir öncekinin tekrarı olmamıştır." diye konuştu. 

Türkkan, AKP’nin büyüsünün bozulduğunu ve büyüsü bozulan bir partinin ayakta kalmasının çok zor olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum