MERAL AKŞENER’E ÖRGÜT DESTEĞİ

MERAL AKŞENER’E ÖRGÜT DESTEĞİ

MHP’de adaylığını açıklayarak kapatılan teşkilatları gezen Meral Akşener’e Fethullah Gülen örgütünün destek verdiği ortaya çıktı.

MHP’de adaylığını açıklayarak kapatılan teşkilatları gezen Meral Akşener’e Fethullah Gülen örgütünün destek verdiği ortaya çıktı.

 

Isparta’da FETÖ operasyonunda, aralarında eski Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü İbicioğlu ve yardımcılarının da bulunduğu 51 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonda tutuklananların sayısı 25’i buldu.

 

Haber 7’nin Emniyet kaynaklarından aldığı bilgilere göre, Isparta’da yapılan FETÖ operasyonunda önemli bilgilere de ulaşıldı. Süleyman Demirel Üniversitesi eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç üniversiteden topladığı arşivi kaçırırken suçüstü yakalandı. Halil Karakoç’un arabasına yapılan operasyonda soruşturmanın seyrini değiştirecek çok önemli delillere ulaşıldı. Belgeler arasında, FETÖ lideri Gülen’in MHP’nin Genel Başkan adaylarından Meral Akşener için “Onu koruyun” talimatı verdiği bir not da yer aldı.

 

GÜLEN’İN EL YAZMASI TALİMATI
Operasyonda, 25 adet DVD, 5 adet flash bellek, 4 adet diz üstü bilgisayar, 116 GSM kartı, 1 adet bilgisayar kasası yakalandı. Yapılan içerik incelemesinde FETÖ lideri Fethullah Gülen’in el yazması talimatlarına da rastlandı.DVD’lerde çeşitli şantaj görüntüleri, çocuk pornosu, Karakoç’un kendi odasına gelenlerin görüntüleri de olduğu ifade edildi.

 

GÜLEN: AKŞENER’E SAHİP ÇIKIN
Gülen’in ifadeleri arasında yer alan, “Evinizi, barkınızı satın Bank Asya’yı kurtarın” mesajı dikkat çekti. Meral Akşener’le ilgili sahiplenme mesajlarına rastlanan kayıtlarda ise, “Meral Akşener’e sahip çıkın. Kendisini koruyun” gibi ifadelerin geçtiği görüldü.

 

ERDOĞAN’A HAKARET SEZER’E  ÖVGÜ
Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağır hakaretler eden FETÖ lideri Gülen’in verdiği el yazması talimatlarda siyasi yapı ile ne tür ilişkiler içinde olduğunu da ortaya koydu. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e övgü dolu sözler sarfedildiği talimatlarda kendisine hediye edilen saatten de bahsedildiği yer aldı.

 

Ele geçirilen belgeler arasında ayrıca üniversitede 12 trilyonluk yolsuzluk operasyonuna dair bilgiler de yer buldu. FETÖ üyesi bir şahsın İsmailağa Cemaati’ne sızıp, sahte kimlikle aralarında yaşadığını da ele geçirilen belgeler ortaya koydu.

 

Kaynak: Haber 7

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.