MERAL AKŞENER'İN SPONSORU METRO HOLDİNG ÇIKTI

MERAL AKŞENER'İN SPONSORU METRO HOLDİNG ÇIKTI

MHP Genel Başkanı olabilmek için partisi MHP’ye kazan kaldırıp il il gezerek mitingler düzenleyen Meral Akşener’in bu yolda yapmış olduğu harcamaları Metro Holding’in finanse ettiği ileri sürülüyor

Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanı olduğu MHP’den son yapılan genel seçimlerde milletvekili adayı gösterilmemesi üzerine kazan kaldırıp Genel Başkanlığa adaylığı açıklayıp il il gezerek mitingler düzenleyen Akşener’in çıkmış olduğu bu yolda sarf ettiği paraların Metro Holding tarafından karşılandığı iddia ediliyor. Akşener’in giderlerine Metro Holding’in finansör olmasına Mehmet Ağar’ın aracılık ettiğine vurgu yapılmakta.

DANIŞMAN AYNI İSİM!

Bilindiği gibi 90’lı yıllarda Mehmet Ağar ile Meral Akşener, Tansu Çiller’in en önemli iki siyasi aktörüydü. 3 Kasım 1996 tarihinde Türkiye’yi sarsan Susurluk kazası sonrası İçişleri Bakanlığı’ndan istifa eden Mehmet Ağar’ın yerine Akşener geçmişti. Metro Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’ün basın danışmanlığı görevini Ağar’ın eski danışmanı Nemci Hatipoğlu yürütmekte. Türkiye’de yargı ile yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Gürcistan vatandaşlığına geçen ve oraya yerleşen Galip Öztürk, sahibi olduğu holding’in birçok kolunda Hatipoğlu’na finansal yetki verdiği ileri sürülmekte. Hatipoğlu’nun elinde bulunan imza yetkisi ile MHP Genel Başkanlığı için yola çıkan Meral Akşener’e kaynak aktardığı söyleniyor.

samsunviphaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum