MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili Mesajı

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili Mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Miraç Kandili nedeniyle yaptığı açıklamada deprem felaketine yönelik temennilerde bulundu.

Miraç Kandili nedeniyle açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Miraç’ın, depremin ağır sonuçlarıyla mücadele eden Türkiye ve Türk Milletinin lehine ihtiyaç duyulan huzur ve manevi rahatlamaya vesile olmasını, maruz kalınan hüzün, ızdırap ve acılardan kurtuluş için bir eşik olmasını temenni ederek, bu gecenin hükmü hatırına manevi diriliş ve toparlanışın bir an evvel tecelli etmesini diledi.

MİRAÇ GECESİ RAHMET VE LÜTUF GECESİDİR

Miraç hadisesi, mucizevi bir yükselişin, ilahi mükâfat yüceliğinin insan havsalasına sığmayan müjdesidir. Bu gece rahmet ve lütuf gecesidir. Efendimiz Resulullah’ın Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semanın zirvesine çıkması bu gecenin manevi armağanıdır. Miraç’ın, Kahramanmaraş merkezli depremin ağır sonuçlarıyla mücadele eden ülkemiz ve milletimiz lehine ihtiyaç duyulan huzur, manevi rahatlama ve normalleşmeye vesile olması yürekten niyazımdır. Allah’ın izni ve inayetiyle bu zor günler inşallah aşılacaktır.

MİRAÇ MUCİZESİNİN ACILARDAN KURTULUŞ İÇİN BİR EŞİK OLMASI DİLEĞİMDİR

Efendimizin kutlu hayatının sıkıntılı bir döneminde gerçekleşen, pek çok nimet, bereket ve güzelliği lütfeden Miraç mucizesinin seneidevriyesi, aynısıyla aziz milletimizin maruz kaldığı hüzün, ızdırap ve acılardan kurtuluşu için de bir eşik olması yegane dileğimdir. Allah her şeyi bilen, gören ve işitendir. Rahmetinden ümit kesilmemelidir. Yardımlaşmanın gücüyle, dayanışmanın güveniyle, paylaşmanın keremiyle, sabrın selametiyle, metanetin enginliğiyle, kardeşliğin erdemiyle, fedakarlığın enerjisiyle zorlukların üstesinden gelinecektir.

MANEVİ DİRİLİŞİN TECELLİ ETMESİNİ NİYAZ EDİYORUM.

Aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin Miraç gecesini gönülden kutluyor, yeni bir yükselişe ivme vermesini temenni ediyorum. Depremde hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza şifa, milletimize de baş sağlığı diliyorum. Rabbim, milletimizi ve ülkemizi her türlü kaza, bela, afet, musibet ve fenalıktan korusun kollasın dualarımla birlikte, bu gecenin hükmü hatırına manevi diriliş ve toparlanışın bir an evvel tecelli etmesini niyaz ediyorum. Miraç gecemiz mübarek olsun.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.