MHP MUHALİFLERİ BİR BİRİNE DÜŞTÜ!

MHP MUHALİFLERİ BİR BİRİNE DÜŞTÜ!

Genel Başkan adayı Sinan Oğan'danAkşener'e Sert tepki. Kurultayda divan başkanlığı adaylığı sırasında dayatmacı ve tekçi zihniyetin ortaya çıktığını belirten Oğan’a göre kurultayı muhalifler değil Genel Merkez düzenlemeli.

En başından beri mutabakatla geliniyorsa biz divan başkanlığını da mutabakatla seçmemiz gerektiği kanaatindeydik. Ancak Divan Başkan adayı benim, Koray Aydın Bey’in, Ümit Özdağ Bey’in ve hukukçuların olduğu bir ortamda dedi ki, “Divan Başkan adayı benim ve bu konu tartışmaya açık değil” . Bu benim açımdan kabul edilebilir değil.

Biz divan  başkanlığı için imza toplarken “Bu rahmetli Ali Güngör’ün iade-i itibarı içindir. Bu hazirun listesidir. Ortak adaydır” demedik.

Zaten süreç içerisinde en az konuştuğumuz, istişarede bulunduğumuz kişi maalesef Sayın Akşener. Diğer arkadaşlarımızla bu konuları konuşuyoruz ama Meral Hanım ile değil.

Bizim kurumsal kimliğimiz burada dururken, hali hazırda bir Genel Başkan varken, O’nu by-pass edip kurultayı düzenleyecek bir komisyon atamayı doğru bulmuyorum ben. Biz bu partinin kurumsal kimliğine zarar veremeyiz.


MHP’de 19 Haziran kurultayının ardından Genel Merkez ve muhalifler arasındaki yarışta kartlar yeniden dağıtıldı. Hem Oktay Vural’ın istifası ile Genel Merkez cephesinde dengeler değişti hem de kurultayda net olarak ortaya çıkan görüş ayrılıkları nedeniyle Meral Akşener ve diğer adaylar arasındaki denge.

Al Jazeera’nin sorularını yanıtlayan Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, kurultayda yaşananları anlattı. “15 Mayıs’ta selden kütük kapma anlayışı ortaya çıktı” diye konuşan Oğan, Akşener cephesine tepkili. Oğan, özellikle Divan Başkanlığı seçim sürecinde Musavvat Dervişoğlu’nun adaylığını bir dayatma, tekçi zihniyetin ortaya çıkması olarak tanımladı. 10 Temmuz’da yapılacak kurultayı tüzük kurultayında oluşturulan heyetin değil Genel Merkez’in yapması gerektiğini de söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.