MHP MUHALİFLERİNİN KURULTAY VE DELEGE ASKI LİSTESİ YALANI PATLADI

MHP MUHALİFLERİNİN KURULTAY VE DELEGE ASKI LİSTESİ YALANI PATLADI

MHP Genel Merkezi'nde üst kurul delegelerine ilişkin askı listesi asıldığı ve dolayısıyla 15 Mayıs tarihinde kurultay yapılması için prosedürün tamamlandığı şeklindeki haberler kesinlikle gerçek dışıdır, itibar edilmemelidir.

Her gün benzer konularda yalan / yanlış haberler yaymanın, insanları yanlış yönlendirip galeyana getirmeye çalışmanın, sürekli olarak tartışma ve fikir çatışmasına sebep olmanın, bir gün sonrası ile ilgili kesinmiş gibi manipülatif haberler vermenin, her yanlış çıkan haberden sonra tekrar tekrar özür metni yayımlamak durumunda kalmanın ne kendilerine, ne camiamıza, ne de partimize fayda sağlamayacağını bile bile bu şekilde davranılmasını art niyet haricinde bir kavramla açıklamanın imkanı kalmamıştır. 

İddia edildiği gibi hukuki bir mücadele yürütülüyorsa öncelikle hukuka saygı duymalı, yargı sürecine karşı sabırlı olunmalı, insanların birbirine karşı husumet beslememeleri için gerçek dışı bilgiler yaymaktan kaçınmalı, nezaket ve saygıyı gözardı etmemeli, kışkırtıcı ifadelerden kaçınılmalı ve olmazsa olmazımız edebi elden bırakmamalı...

Unutulmasın ki kışkırtıcılık yapanlar bir şekilde varolmaya devam etmeyi becerebilirler fakat bu süreç bittiğinde asıl olan ise Ülküdaşlar rahatlıkla birbirlerinin yüzüne bakabilecek durumda olmalıdırlar. Art niyetli kişiler ise zaten kendi vicdanlarında mahkum olacaklardır. 

DEVLET BAHÇELİ: HİÇ KİMSE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY BEKLEMESİN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum