MHP ve AK Parti’nin Önde Gelen İsimlerine Suikast Kararı Alındı

MHP ve AK Parti’nin Önde Gelen İsimlerine Suikast Kararı Alındı

PKK elebaşları Kandil’de konseyi topladı. Toplantıda Öcalan’a yakınlığı ile bilinen isimler dışlanıp, saldırıların artırılması ve MHP ile AK Parti’nin önde gelen isimlerine suikast eylemleri gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Habervaktim’in haberine  göre, bölücü terör örgütü PKK, İmralı’daki bebek katili Abdullah Öcalan’ın sağ ve sol kollarını tasfiye etti. 

Arkasına bazı komşu devletlerin desteğini alan PKK’nın sözde Başkanlık Konseyi, Cemil Bayık başkanlığında bir süre önce Kandil’de toplandı. Toplantının  ana gündem maddesi hain eylemler oldu. 

AZINLIKTA KALAN İSİMLER ŞÖYLE

Kandil’deki toplantıya Cemil Bayık, Bahoz Erdol kod adlı Fehman Hüseyin, Ali Haydar Kaytan, Mustafa Karasu, Murat Karayılan ve  Sabri Ok’un da aralarında bulunduğu  elebaşlar katıldı.

Öcalan’a yakınlığı ile tanınan Murat Karayılan ve Sabri Ok çatışmasızlık ortamının sonlandırılmasına sıcak bakmadı. Çözüm Süreci’nde örgütün de siyasi kanatlarının da kazandığına vurgu yaptılar.

“ÇÖZÜM SÜRECİ’YLE DAHA ÇOK KAZANABİLİRİZ”

Cemil Bayık ve diğerleri ise eylemlerin devam ettirilmesi kararı aldı. Yer yer sert tartışmaların yaşandığı  toplantıda, mücadelelerini Çözüm Süreci adı altında sürdürmenin kendilerine daha çok fayda sağlayacağını öneren Karayılan ve Ok’un görüşleri azınlıkta kaldı. 

HAİN PLAN

Toplantında ilk adımda bomba yüklü araç ve yola döşenen patlayıcılarla asker ve polislerin hedef alınması kararlaştırıldı. Asker ve polisin ardından özellikle bazı Kabine üyelerine ve MHP ile AK Parti’nin önde gelen isimleri ile  bölgede görev yapan bürokratlara suikast düzenlenmesi kararlaştırıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum