MHP’den Aziz Sancar’a Flaş Teklif

MHP’den Aziz Sancar’a Flaş Teklif

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yarın TBMM Genel Kurulu’nda onurlandırılması için gerekli girişimlerin yapılmasını istedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan, Prof. Dr. Aziz Sancar‘ın yarın TBMM Genel Kurulu’nda onurlandırılması için gerekli girişimlerin yapılmasını istedi.

Oktay Vural,MHP Grubu adına Meclis Başkanı Kahraman’a yaptığı başvuruda, Nobel Ödülü alarak insanlığa hizmet yolunda dünya bilimine adını altın harflerle yazdıran Prof. Dr. Sancar’ın, milletin gurur ve sevinç kaynağı olduğunu belirtti.

Gerek bilimsel çalışmaları gerekse kamuoyuna verdiği mesajlarla milletin gönlünde taht kuran Sancar’ın 15 Aralık’ta Türkiye’de bulunacağını hatırlatan Vural, yaptığı başvuruda şunları kaydetti:

“Türkiye’de bulunması münasebetiyle, milletimizin gururu Sayın Sancar’ın Türk milletinin irade ve egemenliğinin yegane tecelligahı olan TBMM’de, 15 Aralık günü TBMM Genel Kurulu’nda onurlandırılmasını temin edecek bir girişimde bulunulmasının çok anlamlı olacağını düşünmekteyiz. Bu minvalde; aldığı Nobel Ödülü ile milletimizin gururu olan Sayın Aziz Sancar’ın, zatıalinizin girişimiyle, TBMM Başkanlığı ve TBMM Genel Kurulu tarafından Türk Milleti adına onurlandırılması hususunda yapılacak girişimin takdiri hususunu MHP Grubu adına saygılarımla arz ederim.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum