MHP'den Bülent Arınç'a Sert Tepki: FETÖ'nün Sözcüsü

MHP'den Bülent Arınç'a Sert Tepki: FETÖ'nün Sözcüsü

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Akrep misali huyundan vazgeçmeyerek MHP üzerinden Cumhur İttifakını sokmaya çalışan Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Cumhur İttifakı'nı iktidardan indirmeye çalışan küreselciler ve Türkiye'deki muhaliflerin ekmeğin yağ sürercesine, Ak Partililik görüntüsü altında yine Cumhur İttifakı'nın bileşeni MHP'yi hedef alan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Akrep misali huyundan vazgeçmeyerek MHP üzerinden Cumhur İttifakını sokmaya çalışan Bülent Arınç'ın Ak Parti ile ters düşdüğünü belirterek, Bülent Arınç’ın Ak Parti camiasının selameti açısından çatal dilini politikadan çekmesi gerektiğini söyledi.

AKREP MİSALİ HUYUNDAN VAZGEÇMEYEN BÜLENT ARINÇ YİNE MHP'Yİ HEDEF ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti'nin izlediği politikalara aykırı davranışlarına gelen tepkilerden dolayı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği'nden istifa etmek zorunda kalan ve görevden ayrılışından ders almayarak Cumhur İttifakını hedef alıcı sözler sarfetmeye devam eden TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı'nı iktidardan indirmeye çalışan küreselciler ve Türkiye'deki muhaliflerin ekmeğin yağ sürercesine, Ak Partililik görüntüsü altında yine Cumhur İttifakı'nın bileşeni MHP'yi hedef aldı.

DW Türkçe'ye verdiği beyanatta, Ankara'da yaşanan bir olay üzerinden MHP'yi hedef alanların ekmeğine yağ sürercesine konuşup ''Çok şeyler bilsem de konuşmam. Çünkü birilerinin hedefi olmak istemem.'' sözleriyle MHP'yi hedef tahtasına koymaya çalışan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aranızdaki buzlar eridi mi?" soruna verdiği cevapta, 1978'den beri Erdoğan'ın gerçek dava arkadışının kendisi olduğunu belirterek, ''Bizim dava arkadaşlığımızı, başkalarının mafya liderleriyle veya suç örgütü liderleriyle bir aradaki fotoğraflarına bakarak değerlendirmeyin.'' dedi. Bu sözleriyle hala Ak Partililik görüntüsü vermeye çalışan Bülent Arınç, aynı küreselciler ve yerli işbilikçileri gibi Cumhur İttifakı'na destek veren MHP'yi hedef aldı.

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN'DAN FETÖ TAKTİĞİYLE MHP'Yİ HEDEF ALAN BÜLENT ARINÇ'A TEPKİ

Türk siyasi hayatında bazı binbir surat tipler vardır. İlk akla gelen isim ise Bülent Arınç'tır. Bülent Arınç her renkli her şeydir, herkesle fotoğraf çektirecek, her dalda oynayacak tıynettedir. Pişkinlik, şımarıklık, nobranlık, kibir ve yüzsüzlükte seviye atlamış bir âdemdir. Genelkurmay Başkanlığının kozmik odasına FETÖ’yü sokmakla maruf, Arınç henüz FETÖ ile yaptığı işbirliğinin hesabını bile vermedi. Bu konuda derin bir yarası var ki FETÖ ile mücadelede tavizsiz duran, kendisini sık sık silkeleyen MHP'den gocunduğunu her vesileyle belli ediyor.

BÜLENT ARINÇ FETÖ TAKTİĞİYLE MHP'YE SALDIRIYOR

Arınç; öylesine muhteris ve egoist ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir yandan destek veriyor gibi görünürken, diğer yandan Cumhur İttifakının tutarlı ortağı MHP'ye saldırarak bozgunculuk yapıyor. Tam bir FETÖ'cü taktiği. Biz Bülent Arınç'ı iyi tanırız. O; kindar ve içinden pazarlıklı siyasetçi tipine çarpıcı bir örnek. Üstelik politika sahnesinde millî görünüp gayrimillî unsurlara hizmet veren kripto Türklük düşmanlarının en azılılarından.

BÜLENT ARINÇ CUMHUR İTTİFAKINI SABOTE ETMEYE ÇALIŞIYOR

Bülent Arınç’ın fevkalade tehlikeli açıklamaları, Cumhur İttifakının ortağı Ak Parti'nin bugünkü politikalarına ters düşmektedir. Bu haliyle Arınç Cumhur İttifakını sabote etmektedir. Bülent Arınç’ın, kendi ayağına kurşun sıkan malum sözleri, birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan mahfilleri sevindirmiştir. Bülent Arınç içinde yer aldığı camianın selameti için elini eteğini ve çatal dilini politikadan çekmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.