MHP'den Flaş Seçim Barajı Açıklaması

MHP'den Flaş Seçim Barajı Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin seçim barajı konusundaki tavrını netleştirerek, Cumhur İttifakı'nın kararının netleştiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bosna-Hersek ve Karadağ ziyaretinin ardından uçakta yaptığı açıklamada, seçim barajını yüzde 7 olarak düşündüklerini ancak MHP'nin kararını beklediklerini söylemesi üzerine konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim barajının yüzde 5 mi, yüzde 7 mi olsun tartışmalarının lüzumsuz olduğunu belirterek, Cumhur İttifakı’nın seçim baraj kararının yüzde 7 olarak tescillendiğini söyledi.

SEÇİM BARAJININ NE OLACAĞI KONUSUNDAKİ TARTIŞMA LÜZUMSUZDUR

Seçim barajının yüzde 5 mi, yüzde 7 mi olsun tartışmaları lüzumsuz emek ziyanıdır. Cumhur İttifakı’nın iki ana partisi kurulan bir komisyon marifetiyle, seçim sistemi ve barajın oranı hususunda samimi ve iyi niyetli şekilde görüşmeler yapmışlardır. Televizyon ekranlarında bilirkişilik taslayan kerameti kendinden menkul şahıslarla, gazete köşelerinde ahkâmlar kesen bazı kalem sahiplerinin seçim barajı etrafında anlamsız tartışmaları körüklemek istedikleri anlaşılmaktadır. Bu yolla da Cumhur İttifakı sanki bir görüş ayrılığı varmış gibi ima, ihsas ve hatta iddia içine gömülmüşlerdir.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN SEÇİM BARAJI KARARI YÜZDE 7 OLARAK TESCİLLENDİ

Sayın Cumhurbaşkanımız Bosna-Hersek ve Karadağ ziyaretinin ardından uçakta bulunan basın mensuplarına barajın yüzde 7 olacağını açıklamıştır. Nitekim baraj konusundaki arayış ve çalışmalar bu açıklamayla noktalanmış ve Cumhur İttifakı’nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir. Artık başka bir değerlendirmeye de gerek kalmamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.