MHP'den Hükümete Emekli Maaşına Zam Çağrısı..

MHP'den Hükümete Emekli Maaşına Zam Çağrısı..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Emeklilere ek zam yapılması konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber Global TV'de yayınlanan Çağlar Cilara'nın sunduğu programda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Emeklilere ek zam yapılması konusundaki uyarılarını hatırlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuya ilişkin öngörüsünün artık herkes tarafından net bir şekilde anlaşıldığını belirterek, Ekim ayında açılacak olan TBMM'de Emeklilere ek zam yapılması konusunda gereken düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

DEVLET BAHÇELİ'NİN EMEKLİLERE EK ZAM YAPILMASI KONUSUNDAKİ UYARISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hükumetin gereğini yapmasını istercesine, ''Emeklilerimize yüzde 25'lik maaş artışı makul ve yeterli bulunmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak teklifimiz şudur. 8077 liralık seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılmasıdır.'' demişti. Cumhur İttifakına destek veren siyasi parti Genel Başkanlarından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, benzeri açıklamalar yaparak Emeklilere ek zam istemişti. Cumhur İttifakının 3 ortağından gelen tekliflere, başta Türkiye Kamu-Sen ve Türkiye Emekliler Derneği gibi birçok STK'nın yanısıra yüz binlerce sosyal medya kullanıcısı destek verdi. Mesajı alan Ak Parti, konunun yeniden değerlendirilebileceği yönünde açıklamalar yaptı. Ancak, Emeklilere yapılan maaş artışı zammı yüzde 25'te kaldı.

BAKAN MEHMET ŞİMŞEK'İN TUTUMU EMEKLİLERİ VE CUMHUR İTTİFAKINI KIZDIRDI

Bahçeli, Destici ve Erbakan'ın teklifi üzerine umutlanan 15 milyon Emeklinin hayali, Hazine Bakanı Mehmet Şimşek'in onay vermemesinden dolayı resmen yıkıldı. Enflasyon artışını gerekçe göstererek, Hazinenin musluğunu sadece Emeklilere kısan Bakan Mehmet Şimşek'e tepkiler büyüyor. Asgari ücretlilere ve memurlara yüksek maaş artışı yapılırken kendilerine çok düşük zam yapılması, ezici çoğunluğu Cumhur İttifakını destekleyen Emeklilerin Adalet Duygusunu zedeledi. Emeklilere yüzde 25'ten fazla zam yapılmasını istemeyen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in tutumu; Emeklilerin yanısıra Ak Parti, MHP, BBP, YRP'lileri de kızdırdı. MHP'liler, BBP'liler ve YRP'liler, Emeklilere ek zam isteyen Liderlerinin sözünü yere vuran Mehmet Şimşek'e kızgın. Ak Partililer, Emeklileri enflasyona ezdirmeme sözü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünü yere vuran Mehmet Şimşek'e kızgın.

EMEKLİLERİ PARA PAZARLIĞI YAPIYOR POZİSYONUNA SOKMAYIN!

Emeklilere yapılan maaş artışı zammının yüzde 25'te kalmasının sıkıntısını anlayan siyasi iktidar mensupları, Emeklilere yapılması düşünülen ek zammın yılbaşına ertelendiğini açıklayarak, Emeklileri ikna etmeye çalıştı. Emeklilere ek zammı yılbaşına ertelemek, Adaletsizliği yılbaşına kadar sürdürmek demektir. Geç gelen Adalet; Adalet değildir. Yılbaşında yapılacak zam herkese yapılacağından, Emeklilerin maaşının yine geride kalacağını bilmeyecek kadar saf olmayan Emekliler; Asgari Ücretlilere ve Memurlara yapılan yüksek zam geri alınamayacağına göre, Adaleti sağlamak için Emeklilere de aynı oranda zam yapılması zorunluluğunu siyasi iktidara hatırlattı. Ülkenin Bekası için her seçimde Cüzdanı ile Devletin Bekası arasına sıkıştırıldıkları halde yine de Cumhur İttifakını desekleyen Emekliler; kendilerinin 'Ülkenin sıkınısı varken para pazarlığı yapıyorlar' pozisyonuna düşürülmesinden rahatsız oldu.

EMEKLİLERE EK ZAM YAPILMAMASI CUMHUR İTTİFAKINI YEREL SEÇİMDE SIKINTIYA SOKAR

Liderlerinin sözünü yere vuran Mehmet Şimşek'e kızgın olan Cumhur İttifakı mensuplarının tepkisi, Yerel Seçimlere kadar bitecek mi? Üstelik, Yerel Seçimlere 2,5 ay kala yapılacak zam, çoktan kararını vermiş Emeklileri ikna etmeye yetmez. 22 yıldır seçim kazanma uzmanı olmuş Ak Parti'ye, bunu hatırlatmak da hoş değil. 15 milyon Emekliyi karşısına almış bir Cumhur İttifakını Bakan Mehmet Şimşek kurtaramaz. Emeklilere yüzde 25'ten fazla zam yapılmasını istemeyen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e tepki gösteren Emekliler ve siyasetçiler; İşçi, Memur ve Emeklilere yapılan zam görüşmelerine ev sahipliği yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a da tepki göstermeye başladı. Emeklilerin yanısıra Cumhur İttifakı mensuplarının tepkisini alan siyasi iktidarın, 8 ay sonra yapılacak Yerel Seçimlerde sıkıntı yaşayacağı aşikar. Emeklilere yapılması düşünülen ek zammı yılbaşına erteleyen siyasi iktidar mensupları, sıkıntının büyüklüğünü anlayınca Ekim ayında açılacak olan TBMM'de konunun gündeme geleceğini dillendirmeye başladı. İşte bu nedenlerden dolayı Cumhur İttifakında yer alan siyasetçiler, siyasi iktidarı uyarmaya devam ediyor.

MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN SİYASİ İKTİDARA HATIRLATMA

Tüm bu gelişmeler üzerine, Haber Global TV'de yayınlanan Çağlar Cilara'nın sunduğu programa katılarak Emeklilere ek zam yapılması konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''Memur maaş artışı TBMM'de görüşülürken; Sayın Genel Başkanımız grup toplantısında emeklilerin maaşlarının düşük kaldığını, bunun emekliler açısından bir sıkıntı oluşturacağını vurguladı. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak o gün, uyarımızı yaptık. Kamuoyunda, basında medyada geniş yankı uyandırdı. Konuyla ilgili Sayın Genel Başkanımızın söylemi, talebi ortada. Bunun üzerinden birkaç ay geçtikten sonra Sayın Genel Başkanımızın konuya ilişkin öngörüsü net bir şekilde anlaşıldı. Meclis açıldıktan sonra bu konunun gündeme alınacağına ilişkin Sayın Binali Yıldırım’ın açıklamaları önemlidir. Meclis açıldıktan sonra gerekli düzenlemeler yapılarak, emeklilerimizin bir nebze de olsa nefes alması sağlanmış olacaktır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.