MHP'li Adan: Hiç kimse Milliyetçi Hareket’i test etmeye kalkmasın

MHP'li Adan: Hiç kimse Milliyetçi Hareket’i test etmeye kalkmasın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan, partilerinin ilkeleri ve varoluş nedenleri üzerinden yıpratılmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan, partilerinin ilkeleri ve varoluş nedenleri üzerinden yıpratılmaya çalışılmasına tepki gösterdi. Adan, "Şu açık ve net olarak bilinmelidir; partimiz ilkelerinden hiçbir biçimde ödün vermeyecektir. Hiç kimse Milliyetçi Hareket’i test etmeye kalkmasın." dedi.

Celal Adan yaptığı yazılı değerlendirmede; koalisyon ihtimalleri üzerinden yürütülen tartışmalarla, algı operasyonlarıyla ve kağıt üzerinde oynanan siyasi mühendislik oyunlarıyla MHP’nin yıpratılmak istendiğini tekrarladı. Adan, "Önceleri ısrarla partimiz ile bölücülerin siyasi uzantıları aynı dairenin içine sokulmaya çalışılmıştır. İki cihan bir araya gelse olmayacak bir formül için kamuoyu meşgul edilmiştir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ısrarlı, tutarlı ve ilkeli duruşuna ve mesajlarına rağmen halen daha birtakım çevreler bu yönde topluma beyhude mesajlar vermeye devam etmektedirler. Çok iyi bilinmelidir ki; hiçbir güç kendilerini aklamak ve ilkesizliklerine ortak etmek için MHP’yi kullanamaz. Bu süreçte ilkelerini açıkça ortaya koyan tek parti MHP olmuştur." izahında bulundu.

'PARTİMİZ İLKELERİNDEN HİÇBİR BİÇİMDE ÖDÜN VERMEYECEKTİR'

"Şu açık ve net olarak bilinmelidir" diye devam eden Celal Adan, "Partimiz ilkelerinden hiçbir biçimde ödün vermeyecektir. Genel Başkanımızın seçim akşamından bugüne söylediği her cümle, topluma ve siyasete verdiği her mesaj, çeşitli vesilelerle milletimizle paylaştığı her görüş; milletimizin ve teşkilatlarımızın ortak vicdanının sesi olmuştur. Geçmişte bölücülerin ve onların uzantılarının kuyruğuna takılanlar, anlaşılan odur ki yine iradelerini İmralı-Kandil-HDP üçlüsüne teslim edeceklerdir. AKP ile HDP ‘rol kardeşi’dirler. Ama öyle görünüyor ki; ‘yol kardeşliğine’ de devam edeceklerdir. Bölücüler dışında herkes, adına çözüm denilen fakat çözülmeye dönüşen sürecin fiilen bittiğinde hemfikirdir. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz açık biçimde bu mesajı vermiştir. AKP bu gerçeği görmeli, kabullenmeli ve artık bu maceradan vazgeçmelidir. TBMM’de İstiklal Marşımızı okumayacak kadar bayrak ve millet düşmanı olanları büyütüp, palazlandırıp, şımartıp bugünlere getiren AKP’nin bizzat kendisidir. Devlete meydan okunan bu ortamın ve hainliğe varan davranışların sebebi 13 yıllık AKP iktidarıdır." görüşünü aktardı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I DA ELEŞTİRDİ

MHP’li Adan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da 7 Haziran seçimlerinden kendi payına düşen sonuçları ve dersi çıkaramadığını belirterek, şunları kaydetti:
"Sayın Bahçeli’nin Uygur Türklerinin Çin’in devlet politikasına dönüşen kıyımı ve katli karşısındaki tepkisine verdiği cevap ibret vericidir. Sayın Erdoğan ‘Uygur Türklerinin olduğu yere gittim’ diyor ve sadece gitmiş olmakla övünüyor. Soruyoruz ‘gittin de ne oldu? Neyi hallettin?’ Diyarbakır’a, Van’a, Hakkari’ye, Şam’a, Kahire’ye, Trablus’a gittin de ne oldu? Gittiğin her yerde döndükten sonra kriz çıkmıyor mu? Uygur Türklerinin lideri Rabia Kadir Hanımefendi’ye Türkiye’ye giriş yasağı koyan sen değil misin? 2012 yılı Temmuz ayında ‘Uygur Kadınları Toplantı ve Seminerini’ iptal eden ve yasaklayan AKP iktidarı değil miydi? Ortadoğu’ya baktığımızda sonuç ortada; 3 milyona yakın Suriyeli Türkiye’nin her yerinde kontrolsüz biçimde. Güney sınırımız bölücü örgütlerin cirit attığı fakat AKP’nin seyrettiği bir coğrafyaya dönüştü."

Adan, değerlendirmesini "Hiç kimse Milliyetçi Hareket’i test etmeye kalkmasın. AKP sorumlusu olduğu yolsuzluk ve talanın hesabını vermeye hazır olmadığını, bölücülerle arasına net çizgiler çekmeyeceğini, adaleti ve hukuku hatırlamayacağını bu süreçte göstermiştir." sözleriyle tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.