MHP'li Büyükataman: 6'lı Masa Adayının Gerçekte Kimin Adayı Olduğu Net

MHP'li Büyükataman: 6'lı Masa Adayının Gerçekte Kimin Adayı Olduğu Net

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayının gerçekte kimin adayı olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye yaptığı ziyaret sonrasında yaşanan siyasi gelişmelere yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Kemal Kılıçdaroğlu’nun özünde bebek katili Öcalan’a özgürlük isteyen HDP’nin adayı olduğunun bir kez daha ayyuka çıktığını söyledi.

HDP ALTILI MASANIN 7. ORTAĞI MODUNA GİRDİ

Yabancı gözlemcilerin ''Dünyanın en önemli seçimi'' olarak tanımladığı Türkiye'deki siyasi gözlemcilerin ''Türkiye'nin kader seçimi'' olarak nitelendirdiği 2023 seçimleri öncesinde siyasi partilerin ittifak görüşmeleri hızlandı. Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, masaya dışarıdan destek veren HDP'yi ziyaret ederek anlaştı. Cumhurbaşkanı Adayı çıkarmama kararı alan HDP'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceği kesinleşti. Masa altından destek verdiği Altılı Masaya 7. ortakmış gibi davranma moduna giren HDP'li yöneticilerin bölücü söylemleri artarken, Türk milliyetçisi geçinen İyi Parti Yavuz Ağıralioğlu'nun ''İstemem Yan Cebime koy Tiyatrosu'' dışında sessizliğe büründü.

MHP'Lİ BÜYÜKATAMAN'DAN ALTILI MASA VE HDP DEĞERLENDİRMESİ

Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye yaptığı ziyaret sonrasında yaşanan siyasi gelişmelere yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağını açıklaması malumun ilanıdır. Zira HDP’nin talep ettiği her konuda aynı fikirde olan Kemal Kılıçdaroğlu varken ikinci bir aday çıkarmaları beklenemezdi. HDP ile kapı arkasında koltuk pazarlığı yapan Kılıçdaroğlu zaten kayyum uygulamalarına ve parti kapatmaya karşı olduğunu söyleyerek HDP ile aynı çizgide olduğunu defalarca ispat etmiştir. Sözde Altılı Masa’nın ve CHP’nin adayı olarak ilan edilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun özünde bebek katili Öcalan’a özgürlük isteyen HDP’nin adayı olduğu bugün bir kez daha ayyuka çıkmıştır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.