MHP'li Büyükataman; Türkler her fırsatta katlediliyor

MHP'li Büyükataman; Türkler her fırsatta katlediliyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman 'Doğu Türkistan’da yaşanan mezalime' ilişkin basın açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman 'Doğu Türkistan’da yaşanan mezalime' ilişkin basın açıklaması yaptı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada Doğu Türkistan'da son yaşanan olaylarda 18 soydaşımızın yaşamını yitirdiğini belirterek, "Doğu Türkistan’daki Çin zulmü, Oruç tutan kardeşlerimize yönelik alçakça uygulanan yaptırım ve engellemeler iyice artmıştır." dedi

ÇİN DİNİ VECİBELERİNİ YERENE GETİREN MÜSLÜMANLARA ZULMEDİYOR


Büyükataman; Doğu Türkistan'da Uygur Müslümanların dini vecibelerini yerine getirmelerine izin verilmediğini; özellikle oruç tutmayı, camilerde namaz kılmayı yasakladığını, Uygur erkeklerin sakal bırakması ve kadınların başörtü takması takması halinde hapse atıldığını belirtti.

İsmet Büyükataman açıklamasına şöyle devam etti:

Hukuk sisteminde masumiyet karinesi ve susma hakkını barındırmayan Çin, bütün uluslararası kuruluşlara göre ifade, din ve hareket özgürlükleri konusunda dünyanın en kötü karnesine sahip ülkesidir.

Çin yıllardır Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere her türlü işkenceyi reva görmekte, Müslüman Türkleri her fırsatta katletmekte, asimile etmeye çalışmaktadır.

Siyasi kaygılarla, basit oy hesaplarıyla Türk ve İslam düşmanlığına oynamak hiçbir zaman muhataplarını umdukları neticeye götürmeyecektir. Bize özgürlük ve insan hakları dersi vermeye kalkanlar, şimdi bir bir bu alanlarda sınıfta kalmaktadır. Düşünce ve inanca saygısızlık en başta insanlığın kazanımlarını görmezden gelmek ve yok farz etmek olacaktır. Türkleri izole etme çabalarını, yüce dinimiz İslam’ı tahkir ve tezyif niyetlerini asla doğru ve masum bulmadığımız bilinmelidir.

Her fırsatta insan haklarından bahsedenler nerededir, yaşanmamış olayları soykırım diye nitelendiren dünya nerededir. Bu yüzyılda, günümüzde Doğu Türkistan’da bir soykırım yaşanmaktadır. “Zavallı dünya habersiz, zavallı dünya sağır...”

Alayı birden bir anda Ermeni olanlar, gözleri olup görmeyenler, kulakları olup duymayanlar ayrıca hissiz de kesilmişlerdir.

Meydanlarda “rabia” yapan riyakârlar asıl Rabia’ların Rabia Kadir'in çocuklarının sesini neden duymamaktadır?

Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle “Ülkücü, Doğu Türkistan’daki mezalime direnen Gök Bayraktır.”, bu mezalimini hesabını da Allah’ın izniyle soracak olandır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.