Mhp'li Büyükataman:Fehmi Koru'ya sert yanıt

Mhp'li Büyükataman:Fehmi Koru'ya sert yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN Taha Kıvanç müstearıyla yazan Fehmi Koru’ya sert cevap verdi.

Meşhur “Alo Fatih” olayının yayın organı Habertürk Gazetesinde Taha Kıvanç müstear adıyla yazan Fehmi Koru bugünkü köşe yazısında MHP’yi yine karaladı. 

MHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman; “Fehmi Koru’nun terörist başının asılmaması konusunda MHP’yi eleştirmesi çarpıtmadır, yalancılıktır, sahtekârlıktır. Dedi.

Büyükataman AKP yetkililerinin, her başı sıkıştığında başvurdukları yalana mübarek ramazan gününde Fehmi Koru da doğruyu bildiği halde müracaat ediyor ve MHP’yi bölücü başını idamdan kurtarmakla suçladığını belirterek “MHP, Öcalan’ı ipten kurtarma operasyonuna tek başına ve sonuna kadar karşı çıkmıştır. Bu durum 57. Hükümet ortaklarımızla bir yol ayrımına gelinmesinde başlıca etken olmuştur Öcalan’ı daha yakalanmadan idamdan kurtaran süreç ise, 1997'de, Refahyol Hükümeti döneminde Türkiye'nin AİHM'in yargı yetkisini daimi olarak kabul ettiği protokolle başlamıştır.”dedi.

Teröristbaşının bu protokolden kaynaklanan hakkı kullanarak AİHM’e başvurması sonrasında AİHM 30 Kasım 1999 tarihinde ihtiyati tedbir kararı aldığını, yargılama bitinceye kadar infazın ertelenmesi Türkiye’ye AİHM tarafından resmen bildirildiğini belirten Büyükataman; “03 Ağustos 2002’de Meclis toplanarak idamın kaldırılmasını görüşmüş, 4771 sayılı kanun ile idam cezası kaldırılmıştır. Aralarında AKP'nin 41 milletvekilinin de bulunduğu 320 milletvekili idam cezasının kaldırılması yönünde, 117 MHP milletvekili kaldırılmaması yönünde oy kullanmıştır.”dedi.

Üstelik bu kanun teröristbaşının idamını da engellemediğini belirten Büyükataman; “2002'de AKP iktidara geldi. İdam cezasının tamamen kaldırılmasını ihtiva eden AİHM sözleşmesinin 6 No'lu protokolünü 15 Ocak 2003'te imzaladı. Bu protokol gereği AKP, 7 Mayıs 2004'te 4771 sayılı kanundaki terör, savaş ve yakın savaş suçları cümlesini de çıkartarak teröristbaşının idamının önünü tamamen kapatmıştır. Fehmi Koru’nun teröristbaşının asılmaması konusunda MHP’yi eleştirmesi çarpıtmadır, yalancılıktır, sahtekârlıktır.”

İsmet Büyükataman Fehmi Korunun ciddiyete alınacak bir tarafı olmadığını belirtti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.