MHP'li Feti Yıldız'dan Meral Akşener'e Sert Tepki

MHP'li Feti Yıldız'dan Meral Akşener'e Sert Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Altılı Masadaki siyasetçilerin Türk düşmanlığına sessiz kalan Meral Akşener'in tavrının manidar olduğunu söyledi.

6'lı Muhalif ittifakta yer alan siyasi partilerin iktidara geldikleri takdirde neleri başarmak istediklerine yönelik yaptıkları açıklamalara itiraz eden MHP'nin neredeyse tüm küreselciler ve yerli işbirlikçileri tarafından hedef tahtasına konulması hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, bir mahallede bulunan tüm köpeklerin aynı anda havlamasının tesadüf olmadığını belirterek, ittifak ortaklarının Türk Bayrağını ortadan kaldırmasına ve Anayasa'dan Türklüğü çıkaracak olmasına hala sessiz kalan Meral Akşener'in tavrının manidar olduğunu söyledi.

6'LI MASADAKİ PARTİLER DİLLERİNİN ALTINDAKİ BAKLAYI KUSMAYA BAŞLADI

Bir asır önceki ABD Başkanı Woodrow Wilson'un açıkladığı ''halkların kendi kaderini kendisinin tayin etmesi'' maddesini içeren Wilson İlkeleri'nin Türkiye'yi parçalama kararına, bir asır sonraki ABD Başkanı Joe Biden'in Türkiye'deki muhalifleri destekleyerek iktidarı değiştirme stratejisine ve küreselcilerden iktidar dilenen muhalefet partilerinin oluşturduğu 6'lı Masa'nın hazırladığı içerisinde Türk ve Atatürk olmayan 48 sayfalık ortak metnine bakıldığında; iktidara talip olan muhalefetin ne yapmaya çalıştığının ipuçları ortaya çıkıyor.

Söz konusu ipuçlarına bakarak meseleyi anlamayanlar ise Türkiye'nin son hızla 2023 seçimlerine doğru yol aldığı süreçte, Cumhur İttifakı'nı iktidardan indirmeye çalışan 6'lı Muhalif ittifakta yer alan siyasi partilerin iktidara geldikleri takdirde neleri başarmak istediklerine yönelik yaptıkları açıklamalara bakarak gerçekleri görebilir. 6'lı Muhalif ittifaktaki siyasetçilerin kendi söylemleri ve icraatları üzerinden, Türk Milletine nasıl bir oyun oynayacaklarının belirtilerine bakalım.

ATATÜRK'ÜN KURDUĞU CHP'NİN GENEL MERKEZİN'NDEN TÜRK BAYRAKLARI KALDIRILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun rozet takıp kendisine danışman atadığı Nuşirevan Elçi, terör örgütüne geçmişte destek verdiği yetmezmiş gibi CHP Genel Merkezi'nde terör örgütüne yakın bir yayın organına beyanatta, özerklik istedi. Atatürk'ün kurduğu CHP'nin Genel Merkezi'nde Nuşirevan Elçi'nin beyanat verdiği sahneden Türk bayrakları kaldırıldı.

ALİ BABACAN'IN TÜRK'LÜĞÜ ANAYASA'DAN ÇIKARMA TEKLİFİ

Anayasanın 66. maddesinde yer alan "Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür" ifadesinden rahatsız olan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türk kelimesi yer alan vatandaşlık tanımını değiştirmek ve Kürtçe'yi anadil olarak Anayasa'ya koyma fikrini açıkça dillendirdi.

SEROK AHMET DAVUTOĞLU'NUN SON SÖYLEMİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Serok Ahmet lakabının hakkını vererek yaptığı bölücü söylemlerin ötesine geçerek, iktidara gelmeleri halinde seçilecek Cumhurbaşkanının her kararında 6'lı masadaki Genel Başkanların onayının olması gerektiğini söyledi. Yani seçilecek Cumhurbaşkanı, muhtemelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevini icra edecek olan 6'lı masadaki Genel Başkanların imzası ve onayı olmadan hiçbir konuda karar alamayacak.

Bu kararın en tehlikeli yanı ise şudur. 6'lı masadaki siyasi partilerin toplam oyuna HDP'nin oyları eklenmeden muhalefet bloğunun iktidar olma şansı hiç yoktur. Bunu bilen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ''HDP'ye Bakanlık Verilebilir.'' demişti. Gürsel Tekin, yeni yaptığı açıklamada ise ''Benim geri vitesim yok'' diyerek bu söyleminden geri adım atmayacağını söyledi. 

HDP'SİZ KANUN ÇIKARAMAYACAK OLAN 6'LI MASA HDP'YE ZEMİN Mİ HAZIRLIYOR?

Meseleye buradan bakıldığında, Ahmet Davutoğlu'nun ''Cumhurbaşkanının her kararında 6'lı masadaki Genel Başkanların onayı olacak'' söylemi; HDP'ye Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilmesinin ve seçtirdikleri Cumhurbaşkanının her kararında HDP'nin de söz sahibi olmasına zemin hazırlama stratejisinin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye'nin güneyinde terör devleti kurmaya çalışan ve ''Dört Parçalı Kürdistan Haritası'' gereğince Güneydoğu bölgesinin Türkiye'den koparılması hayalini devam ettiren ABD'nin, hayalini gerçekleştirmek için para, silah ve eğitim verdiği terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, 6'lı Masanın kuracağı hükümette bu hedefleri gerçekleştirmek için çaba sarfetmeyecek mi? Diyelim ki, İyi Parti buna itiraz etti. HDP'nin Milletvekilleri olmadan her hangi bir kanunu TBMM'den çıkarabilecek mi? Hayır. O zaman mesele apaçık ortada değil mi?

ATATÜRKÇÜ GEÇİNEN CHP VE MİLLİYETÇİ GEÇİNEN İP'İN SESSSİZLİĞİ

Anayasa Mahkemesi'nin HDP'nin hazine yardımı ödenen hesaplarına bloke konulması kararı üzerine, bu karar ilk itiraz eden ve HDP'yi savunma pozisyonuna geçen CHP, olası iktidarlarında HDP'siz TBMM'den kanun çıkaramayacaklarına yönelik hiçbir açıklama yapmıyor. Tabiki, İyi Parti'nin de sesi çıkmıyor. Türk milliyetçisi geçinen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, CHP Genel Merkezi'nden Türk Bayraklarının kaldırılmasına ve Ali Babacan'ın Anayasa'dan Türklüğü çıkarcak olmasına hala ses çıkarmaması manidar değil mi?

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN 6'LI MASA SİYASETÇİLERİ HAKKINDA DEĞERLENDİRMELER

6'lı Muhalif ittifakta yer alan siyasi partilerin iktidara geldikleri takdirde neleri başarmak istediklerine yönelik yaptıkları açıklamalara itiraz eden MHP, neredeyse tüm küreselciler ve yerli işbirlikçileri tarafından hedef tahtasına konuldu. MHP'ye yönelik saldırılarını arttıran muhaliflere tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ''Kelimenin tüm zenginliği ile tekrar ediyorum; Bir mahallede bütün köpeklerin ayni anda havlaması tesadüfi değildir.'' değerlendirmesinde bulunmuştu.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN SESSİZ KALAN MERAL AKŞENER'E TEPKİ

Türk’ü Anayasa'dan çıkarmaya Ali Babacan'ın ve ağa babalarının gücünün yetmeyeceğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Meral Akşener'in sessiz kalmasına yönelik ise, ''CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nin Türk Bayrağını kaldırtarak yaptığı röportajda 'özerklik çağrısına', Deva Partisi'nin 'Anayasa’dan Türklüğü çıkaracağız' vaadine ses çıkaramayanların Türk Milliyetçiliğinden bahsetmesi tam bir riyakarlıktır. Hareket alanları kısıtlanmış, maddi destekleri azaltılmış, lojistik destekleri kesilmiş, aktarım kapasiteleri düşürülmüş terör örgütleri ile  birlikte Türk’e savaş açanlar tükürüğümüzde boğulursunuz.'' dedi.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN AHMET DAVUTOĞLU'NA TEPKİ

İktidara gelmeleri halinde seçilecek Cumhurbaşkanının her kararında 6'lı masadaki Genel Başkanların onayının olması gerektiğini açıklayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ''Cumhurbaşkanı’nın görev ve yetkileri anayasanın 104. maddesinde bir bir yazılıdır. Bu yetkiler 6 kafadarın mutabakat metniyle devredilemez. Anayasamız ceza kanununun koruması altındadır. Bu beyanlar ceza kanunun bir çok maddesinin açık olarak ihlalidir. Ülkemizde böyle ilkel, hukuksuz ve sapkın bir vesayet anlayışını savunacak aklıbaşında bir tek hukukçu yoktur. Zırva tevil götürmez.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.