MHP'li Feti Yıldız'dan Siyasi Partiler İle İlgili Dikkat Çeken Açıklama..

MHP'li Feti Yıldız'dan Siyasi Partiler İle İlgili Dikkat Çeken Açıklama..

2023 seçimleri için siyasi partilerin ideolojilerinden vazgeçerek "hepsini yakala" stratejisi benimsemesi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız tarafından değerlendirildi. Yıldız, CHP ve Altılı Masa olarak adlandırılan siyasi partilerin örgütlenmesine yönelik yeni tanımlamalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Seçimlerde daha fazla oy alabilmek amacıyla ideolojilerinden uzaklaşan siyasi partiler için yapılan "hepsini yakala partileri" tanımlamasına atıfta bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medya üzerinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Bu partilerin, Alman siyaset bilimci Otto Kırchheimer'in "büyük çadır partisi" terimini hatırlattığını belirtti.

Feti Yıldız, siyasi partilerin ideolojilerinden uzaklaşmalarının sonucunda "evdeki bulgurdan olma" durumuyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. 14 Mayıs'tan sonra yapılan seçimlerde bu partilerin oy oranlarının düşüş göstermesi, ideolojik bağlılıktan vazgeçmelerinin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

CHP ve Altılı Masayı örgütlenme açısından değerlendiren Yıldız, ana muhalefet partisinin artık aynı siyasi doktrine inanan örgütlü bir yapı olmadığını vurguladı. Son yıllarda yapılan bürokrat atamalarının pazarlık konusu olduğunu belirterek, devlet organlarına yerleştirilmek istenen kişilerin örgütlü bir yapı olarak tarif edilebileceğini ifade etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, siyasi partilerin ideolojik duruşlarını terk etmelerinin ve yeni stratejiler izlemelerinin seçim sonuçları üzerindeki etkilerini açık bir şekilde ortaya koydu. Siyasi arenada yaşanan bu değişimler, 2023 seçimlerine yönelik politika tartışmalarının da odağında olmaya devam edecektir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.