MHP'li İsmail Özdemir'den Anket Firmalarına Tepki..

MHP'li İsmail Özdemir'den Anket Firmalarına Tepki..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yapılan anket pazarlıklarını eleştirerek Türk demokrasisi açısından utanç verici olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bazı anket şirketleri sahipleri ile siyasi parti genel başkanları ve temsilcileri arasında Mayıs 2023 seçimleri döneminde yapılan görüşme ve pazarlıkların ifşa edilmesini eleştirdi. Özdemir, bu durumu "utanç verici" olarak değerlendirdi.

Açıklamasında güven eksikliği yaşayanların, Türk milletini aldatma ve kandırma amacı güden kişilerin ifşasının ibretlik olduğunu belirten Özdemir, bu tür ucuz karakterli yapıların Türk demokrasisine zarar verdiğini vurguladı.

Ayrıca, seçim döneminde anket yaptırmayan ve millet iradesinin, yani sandığın en doğru anket olduğuna inanan MHP'nin duruşunun Türk demokrasisi için örnek bir siyasi duruş olduğunu ifade etti. Özdemir, milletin parasını "yalan haber yaymak" için kullananların ve aynı yalana ortak olan algı şirketlerinin milletin vicdanında mahkum olduğunu belirtti.

Sonuç olarak, kaybedenlerin, sözde anketler ve algı şirketleriyle yalan propaganda yapmaya çalışan siyasi partiler olduğunu vurgulayan Özdemir, kazananın ise Türk Milleti ve MHP olduğunu belirtti. Türk Milleti'nin iradesine ipotek koydurmayacağını ve yalanlarla yönlendirilemeyeceğini bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

İsmail Özdemir'in bu açıklamaları, Türk siyasetindeki anketlerin ve seçim kampanyalarının gündemini oluşturan önemli bir konuyu yansıtıyor

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.