MHP'li İsmet Büyükataman: Belediyeleri Zilletten Kurtaracağız

MHP'li İsmet Büyükataman: Belediyeleri Zilletten Kurtaracağız

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Yerel Seçimlerde Zillet İttifakının elinden Belediyeleri de kurtaracaklarını söyledi.

MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç'un güven tazeleyerek yeniden seçildiği, Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi'nde düzenlenen MHP Balıkesir İl Teşkilatının 14. Olağan Kongresinde konuşan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, 'Muhalefetin iktidarından Allah memleketi korumuş' diyen İyi Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker'in sözlerini hatırlattığı konuşmasında; Yerel Seçimlerde CHP ve HDP başta olmak üzere Zillet İttifakının elinden Belediyeleri de kurtaracaklarını söyledi.

MHP'Lİ İSMET BÜYÜKATAMAN'IN BALIKESİR İL KONGRESİNDE YAPTIĞI KONUŞMA

MHP, 9 Şubat 1969’da Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önderliğinde başlayan yolculuğunu, tam 54 yıldır Milliyetçiliğin tek damarı ve Türk milliyetçilerinin tek çatısı olarak siyaset sahnesinde sürdürmektedir. Yarım asrı geçen bu sürede, Türk milliyetçileri zorlu imtihanlardan geçmiş, fırtınalı yılların çetin şartlarına karşı şanlı mücadeleler vererek bu günlere gelmiştir. MHP; ömrünü büyük Türk milletine adayan, ülkemizin bekası için yeri geldiğinde şehadeti göze alan, Türk devletinin varlığını ebediyete kadar sürdürmesi için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır, ilkeli dava insanlarının kutlu ocağı olmuştur.

MHP olarak, ümitsizliği yok eden bir inancı, eskimeyen bir heyecanı, bozulmayan bir duruşu temsil ediyor ve bundan gurur duyuyoruz. Bundan sonra da; Büyük Türkiye hedeflerimizden bir an bile vazgeçmeden, Türk milletine duyduğumuz eşsiz sevgi ve emsalsiz bağlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. MHP; gönül köprüleri kurmaya devam edecek, ayrışmaya ve bozgunculuğa geçit vermeden, şanlı mazimize yakışan bir şekilde kongre sürecini tamamlayacaktır.

Yakın geçmişte şahit olduğumuz gibi aramıza fitne tohumları ekerek surlarımızda gedik açmaya çalışanlar mutlaka olacaktır. Balıkesir, kutlu davamıza ihanet edip satanlara karşı dün nasıl dimdik durduysa, inanıyorum ki; bundan sonra da öyle duracak ve zilletin İP’iyle karanlık kuyulara inenlere hadlerini bildirmeye devam edecektir. Türk milletine hasımlık besleyen bu çevrelerin MHP üzerinden kirli hesaplar yapması asla tesadüf değildir. MHP; Türk milletinin bizatihi kendisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz savunucudur. MHP, Türkiye’nin bekasına yönelik tehditlere karşı, milli mukavemetin yıkılmayan ve yıkılmayacak kalesidir. MHP, hiçbir zaman ihanete geçit, ayrışmaya izin vermeyecek, birliği ve kardeşliğiyle fitne çarkının dişlilerini kıracaktır.

Türk milleti, 14 ve 28 Mayıs’ta seçimini Cumhur İttifakı’ndan yana yapmış, geleceğine sahip çıkmıştır. Seçimlerden sonra Altılı Masa’nın kavgalarının iyice ayyuka çıkması milletimizin kararının ne derece doğru olduğunu göstermiştir. Zillet İttifakı ortakları bugün kendileri bile “Allah memleketi bizden korumuş” diyerek içinde bulundukları durumu itiraf etmektedirler. Zillet İttifak’ının ülkemize ve milletimize faydası yoktur ve bundan sonra da olmayacağı açıkça ortadadır. Ancak ne yazık ki; 2019 Yerel seçimlerinden bu yana, başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere muhalefetin elinde bulunan birçok belediye yönetim krizi içerisindedir.

Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden dolayı, çok sayıda ilimiz altyapı yetersizliğinin pençesinde kıvranmakta, kaynakların doğru kullanılmaması sebebiyle hak ettiği yatırımı alamamakta, en hafif doğa olaylarının afete dönüşmesiyle yaşanılabilir bir kent olmaktan çıkmaktadır. CHP ve HDP başta olmak üzere Zillet İttifakı’nın yönetiminde hizmetten yoksun kalan şehirlerimiz bir an önce milli iradenin kararı ile kurtarılmalıdır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi; “Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine seri ve selametle vasıl olabilmenin stratejik formülü Merkezden Yerele Tek Yürek Olmuş Türkiye’nin oluşmasına ve ortaya çıkmasına bağlıdır.” Kaybedecek zamanımız yoktur, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde yüksek bir başarıya ulaşmak ve zilletin izini tamamen silip atmak için hiç durmadan çalışacağız. Cumhur İttifakı olarak büyük bir heyecan ve uyum içerisinde işbirliğimizi sürdürecek, vatandaşlarımızı merkezi yönetimle uyumlu üretken belediyeciliğe kavuşturacağız. İnanıyorum ki; büyük Türk milleti, 14 ve 28 Mayıs’ta verdiği kararının arkasında duracak, Zillet belediyeciliğine son verecektir.

MHP olarak “Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar” anlayışıyla Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhur’un zaferi için var gücümüzle çalışacak, bir an bile durmayacağız. Bu anlamda; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “2024’e Doğru Diyar Diyar Anadolu” temasıyla Yerel Seçimlere hazırlık sürecini başlattık. Allah’ın izniyle 31 Mart 2024’de yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde, şehirlerimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına yakışır hizmet anlayışına Cumhur İttifakı’nın zaferiyle ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Balıkesir kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, bu güne kadar teşkilatımıza hizmet eden tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor ve yeni görev alan arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Bir olalım, diri olalım, iri olalım diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.