MHP'li İsmet Büyükataman: Bu Özgürlük Değil Tam İslam Düşmanlığı

MHP'li İsmet Büyükataman: Bu Özgürlük Değil Tam İslam Düşmanlığı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da yaşanan provokatif saldırılar, dünya genelinde büyük tepkilere yol açıyor. Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırının ardından, şimdi de Irak'ın Kopenhag Büyükelçiliği önünde benzer bir saldırı gerçekleştirildi. Müslümanları hedef alan bu eylemlere sert tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman bu tür saldırıların özgürlük değil, İslam düşmanlığı ve nefret suçu olduğunu vurguladı.

Danimarkalı Vatanseverler grubu adı altında faaliyet gösteren kişiler, önceki gün Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim'e saldırı düzenlemiş, şimdi de aynı grubun Irak'ın Kopenhag Büyükelçiliği önünde benzer bir eylem gerçekleştirdiği bildirildi. İslam karşıtı pankartlar açarak İslam'ı hedef alan sloganlar atan ve Kur'an-ı Kerim ile Irak Bayrağı'nı yakarak çirkin eylemlerine devam eden bu grup, sosyal medya hesapları üzerinden de bu tür saldırıların görüntülerini paylaştı.

Bu provokatif eylemler, tüm dünyada Müslüman toplumların tepkisini çekerken, Türkiye'den de sert bir kınama geldi. MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Danimarka'da gerçekleştirilen alçak saldırıları şiddetle lanetledi ve bu tür eylemlerin sistematik hale gelmesine dikkat çekti. Yetkililerin sessiz kalmasının, kutsal değerlere yönelik yapılan nefret eylemlerine destek olduğunu belirten Büyükataman, İslam düşmanlığının artık özgürlük olarak değerlendirilemeyeceğini ifade etti.

MHP Genel Sekreteri, İslam'a ve müslümanların kutsal değerlerine yönelik bu tür provokatif saldırıların, özgürlük adı altında yapılmış bir eylem olmadığına dikkat çekti. Tam aksine, bu tür eylemlerin İslam düşmanlığı ve nefret suçu olduğunu belirtti. İslam'a karşı yapılan bu tür saldırıların hoşgörü ve demokrasiyle bağdaşmadığını vurgulayan Büyükataman, din, dil, ırk veya cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm insanların inanç ve değerlerine saygı gösterilmesi gerektiğini hatırlattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.